Кабул вимагає контролю над фінансами

Представники 70 країн і міжнародних організацій зібралися в Кабулі на першу за більш ніж 30 років велику міжнародну конференцію з Афганістану, яка проходить на афганській землі.

Спостерігачі називають цю одноденну конференцію "історичною", відзначаючи при цьому, що вона проходить на тлі активізації бойових акцій талібів.

Серед учасників конференції - багато міністрів закордонних справ, в тому числі і глава Державного департаменту США Хілларі Клінтон. Їм належить оцінити роботу, виконану адміністрацією Хаміда Карзая в сфері боротьби з корупцією та зміцнення безпеки і прозорості управління.

Очікується, що президент Карзай заявить, що зібралися в Кабулі про бажання афганської влади мати більший контроль над іноземними фінансовими потоками, які виділяються на відновлення Афганістану.

Як передають з Кабула кореспонденти Бі-Бі-Сі, на вулицях афганської столиці помітні посилені заходи безпеки. За минулу ніч в Кабулі виникло багато нових КПП, з'явилися додаткові наряди армії та поліції.

На початку червня таліби спробували зірвати в Кабулі засідання джирги - традиційного зборів старійшин племен Афганістану.Тоді, під час виступу Карзая біля будівлі університету, в одному із залів якого зібралося більше 1500 делегатів, розірвалися кілька ракетних снарядів.

Гроші в обмін на відмову від вілл

Генеральний секретар ООН Бан Кі Мун, який є співголовою нинішньої конференції, зажадав від іншого співголови - президента Афганістану Хаміда Карзая - представити "конкретний план дій, особливо в тому, що стосується боротьби з корупцією".

Афганські власті мають запропонувати учасникам кабульської конференції широкомасштабний план, який включає, зокрема, конкретні кроки з поліпшення методів управління, зміцнення прав людини і більш ефективному використання фінансових потоків.

Буде також оголошено про збільшення чисельного складу армії і поліції та інтеграції до їх лав колишніх бойовиків.

В обмін на це афганська влада зажадає від міжнародного співтовариства дати їм контроль над 50% всіх коштів, які надаються донорами - замість нинішніх 20%.

Як передають кореспонденти Бі-бі-сі, які висвітлюють цю конференцію, нові вимоги Кабула будуть сприйняті без особливого ентузіазму, особливо з огляду на постійну критику, яка лунає на адресу адміністрації президента Карзая та звинувачення в корупції.

США, наприклад, не приховували свого гніву після недавніх повідомлень про те, що кошти з донорських програм були витрачені на будівництво вілл в Дубаї.

На думку спостерігачів, основне значення кабульської конференції полягає в тому, що - при всіх суперечках і суперечностях - міжнародне співтовариство залишається активно залученим у процес відновлення Афганістану. Це особливо важливо в світлі рішення президента США Обами почати в 2011 році згортати американську військову присутність в Афганістані.

Новини на цю ж тему