У США закрили блоги через "загрозу терору"

Веб-хостингова компанія у США заявила про закриття блог-платформи, яка містила дописи понад 70000 блогерів, оскільки там було вміщено лінки "до терористичних інструкцій" та чорний "розстріляний список" аль-Каїди.

Компанія BurstNet повідомила, що на блог-платформі Blogetery.com також були розташовані детальні довідники "для виготовлення бомб". Компанія каже, що вдалася до дій після отримання попередження від "співробітників правоохоронних органів". Але цей крок викликав гнів блогерів, які використовують платформу і говорять, що вони не отримали ніякого повідомлення про завершення роботи хостингу і втратили доступ до своїх матеріалів, які були там розміщені. У відповідь Blogetery.com повідомив, що його сервер був відключений без попередження, і співпраця з BurstNet була "припинена без будь-якого повідомлення або пояснення.

BurstNet захищає свою позицію і посилається на порушення правил користування ресурсом: "Розміщений матеріал, на додаток до матеріалів, що заоoхочують потенційно небезпечну діяльність, порушував правила користування і розміщення інформації".

Новинний блог Cnet.com повідомив, що чиновники Федерального бюро розслідувань (ФБР) поінформували BurstNet 9 липня, що аль-Каїда розміщувала свої матеріали на серверах в Blogetery, включно з "іменами американських громадян для знищення", а також повідомленнями Осами бін Ладена та інших керівників терористичних організацій. Технічний директор BurstNet Джо Марр, сказав, що ФБР надіслав компанії вимогу під грифом "Про добровільне розкриття інформації у надзвичайних ситуаціях". Джерела Бі-Бі-Сі підтверджують цей факт, але речник ФБР Пол Брессон лише заявив, що бюро не коментує свої розслідування. Разом з тим пан Брессон уточнив, що ФБР не просила закривати який-небудь веб-сайт. ФБР не має права видаляти контент (розміщені матеріали) з веб-сайтів або закривати їх. Це може бути зроблено лише за рішенням суддів. Припущення блогерів

Протягом декількох днів блогери активно висловлювалися з приводу того, що могло бути причиною закриття на Blogetery.com.

Теорії дописувачів варіюються від використання ФБР "Патріотичного акту", щоб змусити замовкнути деяких блогерів і аж до припущення, що, можливо, дитяча порнографія була виявлена на одному з блогів. "Кому потрібен хостинг, який не бореться за своїх клієнтів?" написав один з користувачів. Американський «Центр за демократію та технології» також висловив стурбованість з приводу того факту, що понад 70 тисяч блогерів, втратили свої веб-щоденники.

Джон Морріс, голова «Центру за демократію і технології заявив Бі-Бі-Сі:

"Я сподіваюся, наше суспільство в змозі знайти спосіб вирішення проблеми, щоб через одну ложку дьогтю не видаляти цілий вміст вебсайту. Ця справа підкреслює крихкість свободи слова в Інтернеті, коли тисячі безневинних блогерів втратили свої висловлювання у мережі".