Ніколає Чаушеску зроблять ДНК-аналіз

У Румунії вчені ексгумували, як вважають, останки колишнього диктатора Ніколає Чаушеску і його дружини, щоби провести експертизу ДНК.

Ексгумацію проведено на прохання родичів Чаушеску, які хочуть упевнитися в тому, що на кладовищі Ґенча в Бухаресті дійсно поховані їхні останки.

Ніколає Чаушеску правив Румунією від 1965 року до революції 1989 року, коли румунського диктатора і його дружину затримали при спробі втекти з країни і стратили.

Про події в Румунії 1989 року

Тривалий час припускали, що їхні тіла поховані в безіменній могилі на військовому цвинтарі. Але за словами кореспондентки Бі-Бі-Сі Оани Лунґеску, точне місце поховання тіл Чаушеску вважається однією з найбільших нерозгаданих таємниць румунської революції.

Син Чаушеску, Валентин, і його зять Мірча Опран звернулися до властей з проханням допомогти їм упевнитися в тому, що на кладовищі Ґенча насправді поховані Ніколай та Елена Чаушеску.

Патологоанатоми разом із працівниками кладовища в середу ексгумували останки і взяли зразки для експертизи ДНК.

Румунські ЗМІ повідомили, що експертиза триватиме до шести місяців.

За словами Валентина Чаушеску, експертиза поставить крапку в історії кривавих подій у Румунії в грудні 1989 року: "Ми наблизилися до правди."

Водночас зять покійного диктатора сказав, що на його думку, ексгумовані останки справді належать подружжю Чаушеску, але остаточно це стане відомо після експертизи ДНК.

Мірча Опран сказав аґентству АФП: "Я бачив тіла. Мій тесть досить непогано зберігся. Я навіть упізнав його чорне зимове пальто."

Голова державного інституту судової медицини Дан Дерменджіу сказав румунським журналістам, що занепокоєний тим, чи вдасться домогтися стовідсоткової точності результатів: "Я сподіваюся, що склад ДНК не змінився внаслідок впливу води, мінеральних добрив у ґрунті чи кислотних речовин, бо якщо це мало місце, то отримаит точний результат буде надзвичайно складно."