Повстанці на Кавказі підірвали ГЕС

Повстанці на Північному Кавказі вчинили збройний напад на ГЕС у Кабардино-Балкарії – автономному регіоні Росії, внаслідок чого було вбито двох охоронців, а ще троє були поранені.

Image caption Баксанского ГЕС була побудована у 1930 році.

Чотири бомбових вибухи знищили два генератори і спричинили пожежу в машинному відділенні ГЕС, яка згодом були загашена. ГЕС на річці Баксан знаходиться в тій частині Північного Кавказу, що охоплена потужним ісламістським рухом повстанців.

РусГідро повідомляє на своєму сайті, що вибухи сталися о 05.25 за місцевим часом у середу. Нападники підірвали чотири вибухових пристрої у той час, як п'ятий детонатор не спрацював, повідомив місцевий представник прокуратури. За словами представника російської міліції Адлая Какакуєва, дві автомашини з нападниками здійснили рейд на ГЕС, вбили 2 охоронців і поранили ще трьох чоловік. Жодна повстанська група не взяла на себе відповідальність.

Тим часом у республіканському МНС заявляють, що енергопостачання регіону не порушене.

"Порушень в енергопостачанні населених пунктів республіки у зв`язку з інцидентом на Баксанській ГЕС немає. Використовуються резервні лінії енергопостачання", - повідомили РІА “Новости” в ГУ МНС РФ по Кабардино-Балкарській республіці.

Баксанська ГЕС була побудована у 1930 році.