"Шпигун" Сутягін хоче повернутися в Росію

Російський учений Ігор Сутягін, що перебуває в Британії після того, як його і ще трьох ув'язнених громадян Росії обміняли на учасників шпигунського скандалу в США, заявив, що має намір повернутися додому.

Image caption Ігоря Сутягіна змусили себе визнати у шпигунстві, щоб виміняти на шпигунку Кущенко?

Як заявив в інтерв'ю Бі-Бі-Сі батько вченого В'ячеслав Сутягін, напередодні Ігор подзвонив додому і повідомив про те, що прийняв таке рішення. Він також подякував усім, хто надавав йому допомогу під час судового процесу в Росії, який завершився визнанням його провини у шпигунстві і тюремним ув’язненням.

"Незважаючи на обставини мого звільнення, я знаю, що можливістю бачити тепер небо без ґрат я зобов'язаний не розвідці і контррозвідці, а тій кампанії підтримки для мене та інших засуджених учених, яка всі ці роки велася і в нашій країні, і за її кордонами", - заявив Ігор Сутягін у своєму першому зверненні до преси, зробленому після звільнення з російської в'язниці і прибуття до Британії.

Він закликав журналістів, правозахисників і громадських активістів "не послаблювати своїх зусиль на захист тих ув’язнених людей, які все ще бачать над собою "небо в клітинку ". Коли саме Сутягін повернеться, поки невідомо. Він повідомив, що дуже хоче побачити свою сім'ю, "нарешті повернутися в Обнінськ і полагодити вкрай розхитаний ґанок свого будиночку на чотирьох сотках за Протвою".

Сутягін пообіцяв дати більш докладне інтерв'ю і відповісти на всі питання журналістів трохи пізніше, як тільки трохи відпочине, збереться з силами і приведе до ладу думки. Юридичних перешкод немає Раніше вчений, як повідомлялося, отримав дозвіл на проживання в Британії. При цьому незрозуміло, що буде з ним у Росії, тому що для того, щоби бути помилуваним і, як наслідок, обміняним і висланим до Великобританії, Сутягін визнав себе винним за висунутими проти нього звинуваченнями у шпигунстві. Правозахисники вважають, що Ігор Сутягін може повернутися до Росії по праву російського громадянина, оскільки його не позбавили російського громадянства. Джерело агентства Інтерфакс в правоохоронних органах РФ відзначило, що ніяких юридичних перешкод для повернення Сутягіна до Росії не існує. "Сутягін був помилуваний президентом РФ, у нього збереглося російське громадянство, тому, як мені видається, він не позбавлений прав і може в будь-який момент повернутися в РФ", - відзначив співрозмовник агентства. Сутягін не буде поспішати Адвокат Сутягіна Ганна Ставицька раніше в інтерв'ю Бі-Бі-Сі розповіла, що в розмові з Сутягіним перед обміном офіційні представники, яких сам Сутягін вважав співробітниками Служби зовнішньої розвідки Росії (СВР), сказали йому, що ніхто не буде перешкоджати його поверненню в Росію. При цьому вона додала, що Ігор Сутягін не має наміру приймати поспішних рішень. За словами Ставицької, "його друзі в Лондоні готові прийняти його, забезпечити житлом, грошима і влаштувати на роботу". Російські інформагентства повідомляли, що з чотирьох російських ув'язнених, обміняних на агентів, що працювали в США, крім Сутягіна до Британії також поїхав колишній полковник запасу Головного управління військової розвідки Росії (ГРУ) Сергій Скрипаль. Про його долю відтоді нічого не повідомлялося.

Новини на цю ж тему