Північна Корея обіцяє 'священну війну'

Північна Корея погрозила тим, що вона назвала "священною війною" на Корейському півострові у відповідь на спільні військові-морські навчання США та Південної Кореї, які мають розпочатись у неділю.

Image caption Протести проти Північної Кореї у Сеулі

У різноманітних оприлюднених заявах комуністична держава говорила про "ядерну та "фізичну" відповідь на можливі провокації.

Військовим навчанням - першим із запланованих кількох впродовж наступних тижнів - передувало потоплення південно-корейського військового судна у березні, внаслідок чого загинули 46 моряків.

Міжнародне розслідування поклало відповідальність за інцидент на Північну Корею, втім сам Пхеньян це заперечує.

Раніше цього тижня Вашингтон запровадив проти Пхеньяна додаткові санкції.

Image caption Пхеньян

Керівний орган Північної Кореї - Комітет з питань національної безпеки - застерігає, що ті, кого він називає імперіалістами, та їхні маріонетки дорого заплатять за їхні провокації.

Невідомо наскільки далеко у своїх погрозах може зайти Пхеньян.

Як повідомляють кореспонденти, Північна Корея не вперше погрожує своєю ядерною міццю політичним опонентам. На їх думку, нові погрози - це радше за все чергова голосна риторика, втім загострення конфлікту не може не викликати занепокоєння щодо безпеки в регіоні.

Білий дім заявив, що не зацікавлений у "війні слів" з Північною Кореєю, а очікує від неї більш конструктивних дій і менше провокацій.