Керівник ВР збирається у відставку

Головний менеджер компанії ВР ("Бритиш Петролеум") обговорює умови своєї відставки, про яку можуть оголосити вже незабаром, дізналася Бі-Бі-Сі.

Image caption ВР пробувала кілька методів зупинки виливу нафти, з яких багато не спрацювали взагалі, деякі - недостатньо

Пана Гейворда багато критикували за вилив нафти в Мексиканській затоці у США.

Бізнес-редактор Бі-Бі-Сі Роберт Пестон сказав, що, можливо, пана Гейворда замінить його американський колега Боб Дадлі, який зараз керує операцією з очистки Мексиканської затоки від нафти.

ВР заявила, що пан Гейворд "залишається нашим керівником і має повну підтримку ради директорів та топ-менеджменту".

Наш кореспондент додає, що хоча ВР готувалася до зміни керівництва вже певний час, компанія проте чекала, доки буде досягнено якогось прогресу в процесі зупинки витоку нафти і доки можна буде оцінити фінансові збитки від катастрофи.

ВР має опублікувати бізнес-результати діяльності за другий квартал цього року в вівторок. Очікується, що компанія передбачить близько 30 мільярдів доларів на затикання свердловини, різні компенсації та штрафи, що має призвести до величезних збитків за квартал.

Image caption Тоні Гейворд - британець, і дехто в Британії закидав американським політикам бажання покласти відповідальність на іноземця, а не на американських підрядників

Пан Гейворд працює в ВР вже 28 років. Його критикували конгресмени у США за те, що він не взяв відповідальності за аварію на свердловині, яка забрала життя 11 людей.

Багато хто каже, що з точки зору паблісіті його можливий наступник пан Дадлі виграє, бо він є американцем і говорить з американським акцентом.

Його найкраще знають як керівника спільного британсько-російського підприємства ТНК-ВР в часи, коли ВР публічно посварилася зі своїми російськими партнерами. Він приєднався до ради директорів ВР в квітні 2009 року.