Організаторів 'Love Parade' винуватять у смертях

Сотні людей отримали поранення, дехто - серйозні
Підпис до фото,

Сотні людей отримали поранення, дехто - серйозні

Ті, хто вижив у товкотнечі на безкоштовному фестивалі танцювальної музики в Німеччині, в якій загинуло 19 людей, звинувачують у цих смертях організаторів.

Очевидці скритикували рішення запровадити лише один вхід через тунель на Love Parade ("Парад Кохання"), і твердять, що попереджали поліцію про надмірну концентрацію людей.

Мер міста Дуйсбург, де проходив фестиваль, сказав, що план з безпеки було розроблено заздалегідь.

Влада почала розслідувати трагедію.

Більшість жертв було затоптано до смерті на вході до тунелю, який поєднував стару залізничну станцію з фестивальним майданчиком. Поліція закрила вихід з тунелю і наказала тим, хто намагався увійти, повернути назад, але почалася паніка.

Очевидці кажуть, що намагалися попередити поліцію перед тим, як сталася товкотнеча, що в тунелі забагато людей, але кажуть, що влада проігнорувала їхні попередження.

"Не можна заточити мільйон людей за парканами, вони мусять ходити навкруги вільно, тоді такого не станеться", - сказав журналістам один із очевидців.

Близько 300 людей також отримали поранення, десятки з них у тяжкому стані. Посадовці кажуть, що службам порятунку було важко дістатися до поранених через величезні натовпи.

Поліція каже, що фестиваль привабив близько 1,4 мільйона людей.

Засновник фестивалю "Парад Кохання", відомий під псевдо "Доктор Мотте" (Доктор Міль), скритикував рішення дозволити лише один вхід на територію фестивалю.

"Організатори не показали найменшої відповідальності за людей. Один-єдиний вхід через тунель призвів до трагедії. Мені дуже сумно", - сказав він.

Німецький канцлер Ангела Меркель надіслала родинам та друзям загиблих свої співчуття.

Мер міста Дуйсбург Адольф Зауерлянд виступив на захист запроваджених заходів безпеки для фестивалю і пообіцяв провести повне розслідування подій.

Поки що точно невідомо, що сталося під час параду.

"Парад Кохання" приваблює фанатів музики з усього світу, включно з Бразилією, Росією, Нідерландами, Іспанією та Австралією. Фестиваль виник у Берліні в 1989 році як мирна демонстрація і перетворився згодом на величезний музичний фестиваль під відкритим небом.