Франція закриє нелегальні табори ромів

Президент Саркозі наказав розібрати 300 нелегальних таборів циганів та інших мандрівних громад і депортувати порушників.

Image caption Багато ромів у Франції - нещодавні імігранти із Румунії та Болгарії

Він сказав, що людей, які живуть у Франції нелегально, буде депортовано з країни.

Цей наказ є відповіддю на бунти, що сталися минулого тижня, під час яких мандрівники (це часто роми, але інколи й представники інших етнічних груп) напали на поліцію в долині річки Луар, після того, як було насмерть застрелено хлопця.

Уряд сказав, що ці табори є розсадником злочинів. Проте критики цього рішення заявляють, що уряд виокремлює для нападок етнічну меншину.

"В наступні три місяці половина нелегальних таборів буде демонтована, як табори, так і сквоти; можна сказати, що 300 таборів", - сказав міністр внутрішніх справ Бріс Ортефьо після спеціального засідання уряду.

Заява, видана адміністрацією президента після засідання, назвала нелегальні табори "джерелом нелегального перемитництва, місцем глибоко шокуючих стандартів життя, експлуатації дітей для жебрацтва, проституції і злочинності".

Засідання уряду було скликане, аби обговорити бунти в Сан-Еґнані, невеличкому містечку долини річки Луар, де десятки мандрівників, озброєних тесаками та залізними прутами, напали на поліцейську дільницю, порубали дерева і попалили машини.

Бунти почалися, коли жандарм застрелив насмерть мандрівника, який проїхав крізь перепускний пункт без зупинки, сказала влада.

Image caption Французький уряд каже, що тимчасові табори мають дуже низькі стандарти проживання

Пан Саркозі сказав, що відповідальні за насильство будуть "серйозно покарані".

Його адміністрація також оголосила про підготовку нового законодавства, яке розроблять до кінця року, завдяки якому буде легше депортувати нелегальних мандрівників-ромів "з причин громадського порядку".

У Франції є сотні тисяч ромів та мандрівників, які є частинами традиційних громад. Решта ромського (циганського) населення Франції імігрувало нещодавно, переважно з Румунії і Болгарії. Вони мають право в'їзду до Франції без візи, але мусять мати дозвіл на роботу чи дозвіл на мешкання для тривалого проживання в країні.

Пан Ортефьо сказав, що нові заходи "не покликані стигматизувати окремі громади, хто б це не був, а покарати нелегальну поведінку".