Через страйк у Греції дефіцит пального

Спроби уряду Греції адміністративно припинити страйк водіїв вантажівок не дали бажаного результату - страйк триває п'ятий день і викликав нестачу пального в країні.

Image caption У четвер спалахнули сутички страйкарів і поліції

У четвер прем'єр-міністр Ґеорґіус Папандреу ввів у дію особливий режим, який дає повноваження правоохоронцям заарештовувати водіїв, що відмовляються працювати, або відбирати в страйкарів водійські посвідчення.

Переговори між страйкарями й урядом Греції не припиняються, але сторони поки не дійшли порозуміння.

Через збої в постачанні завершуються запаси пального на автозаправних станціях, а багато туристів скасовують свої відпустки.

"Тортури" і реформи

У четвер загони поліції особливого призначення застосували силу під час простистояння з учасниками акції протесту біля міністерства транспорту в Афінах.

Наказ уряду припинити страйк автоперевізників видано у середу ввечері після провалу переговорів між урядом і профспілкарями. Перевізникам виділили 24 години на те, аби вони повернулися до роботи.

Страйк, що затягнувся на 5 днів, є головною темою грецьких ЗМІ. "Страйк перетворюється на триллер", "Повільні тортури, марафонні переговори" - подібними заголовками рясніють шпальти преси.

Представник іншої профспілки, власників автозаправних станцій, висловив сподівання, що страйк перевізників завершиться ще до початку вихідних. Дімітріс Макрівеліос розповів журналістам, що для полегшення ситуації на автозаправках пальним завантажено вантажівки, які є власністю приватних компаній.

Водії протестують проти спроб уряду лібералізувати ринок автоперевезень на вимогу Міжнародного валютного фонду і зменшити вартість ліцензій на перевезення. Водійські профспілки вважають, що нові учасники ринку перевезень будуть платити менше, ніж свого часу це робили вони.