Блогер, що писав про пожежі: Путін 'постібався'

В Росії триває спілкування через Інтернет блогера під ніком top-lap і російської влади.

Image caption Путін: такої спеки за комуністів не було

Блогер, який на своїй сторінці в "Живому Журналі" обурився тим, як влада стежить за протипожежною безпекою в селах, сказав Бі-Бі-Сі, що не очікував відповіді на свій блог від прем'єр-міністра Росії Владіміра Путіна.

Читати про реакцію української влади на критичні блоги в "Живому Журналі"

Блогер top-lap сказав також, що пан Путін не відповів йому по суті, і сказав, що той "постібався". "Я радий, що у нього гарне почуття гумору", - додав він.

Блогер сказав, що його звуть Александр, але прізвища називати не став, сказавши, що турбується за безпеку своєї родини. Він сказав, що живе в Москві і працює в туристичній індустрії. Проте добре знає ситуацію в селі у Тверській області, де в нього дача і яке він називає "своїм".

Блогер каже, що хотів звернути увагу читачів на те, що відбувається в селах. З використанням нецензурних висловів він пише, що "за комуністів" у цьому неназваному селі Калязінського району Тверської області було три пожежних ставка і висіла ринда (корабельний дзвін), у який били при пожежі. Він переповідає свою розмову з одним із місцевих посадовців, який нібито відмовлявся надати землю під новий ставок і навіть забороняв блогеру викопувати такі ставки на його власній землі.

Цей блог прем'єр-міністру Путіну переслав головний редактор радіостанції "Ехо Москви" Алексєй Венедіктов. Прем'єр відповів на нього тим, що такої спеки в Росії не було останніх 140 років, а отже, і при комуністах, тому не можна в усьому звинувачувати владу.

Блогер Александр каже, що пожежі показали неспроможність влади керувати. "Треба, щоб уряд, Держдума, всі інститути, аж до міліції, - треба, щоб усі пішли у відставку, перейдемо на Новгородське віче, будемо обирати криком", - сказав він. Він додав, що не належить до жодної політичної партії, але готовий очолити народні протести і вважає, що вони неуникні в Росії.

Влада Тверської області заявила, що передасть ринду блогеру, якщо він із ними зв'яжеться. Ринда начебто придбана, і ї можна забрати у голови Калязінського району.

50 людей загинуло в Росії внаслідок лісових пожеж, які почалися там через надзвичайно високі температури й засуху. За даними на 5 серпня, в росії зареєстровано 843 природні пожежі.

Україна

Тим часом загроза лісових пожеж через небачену спеку змусила президента України перервати свою півторамісячну відпустку.

Віктор Янукович повідомив, що повертається з Криму до Києва, аби - як він сказав - "цілодобово моніторити ситуацію" з пожежами. Про це він заявив під час позачергового засідання РНБО в Криму. З відпусток також відкликали міністрів та голів обладміністрацій.

Президент Янукович скритикував кількох міністрів за недостатню увагу до загрози пожеж, і закликав їх не допустити повторення російської ситуації в Україні. Він також закликав припинити військові навчання і перекрити входи в ліси.