Черчілль засекретив повідомлення про НЛО

Image caption Матеріали з архіву про НЛО

Британський уряд настільки серйозно ставився до загрози з боку інопланетян у 1950-ті роки, що це питання обговорювалося на спеціальних засіданнях керівників спецслужб.

З доповідями комітету розвідувальних експертів з цього питання знайомилися члени кабінету міністрів кожного тижня. Про це свідчать документи, оприлюднені міністерством оборони Британії.

Об'єднаний комітет розвідувальних служб знайомить уряд зі своїм баченням проблем безпеки, оборони і зовнішньої політики.

Розсекречені матеріали свідчать про те, що в 1957 році комітет отримував повідомлення, в яких детально описувалися зустрічі з НЛО. У середньому - по одному на тиждень.

Є серед розсекречених матеріалів і свідчення про засідання присвячені НЛО часів Другої світової, на яких був присутній Вінстон Черчілль.

За словами автора протокольних записів, прем'єр призначив засекретити всі ці свідоцтва мінімум на 50 років, щоб не допустити масової паніки.

"Секретні матеріали"

"Цікаво те, що більшість документів про НЛО того часу було знищено, - каже Нік Поуп, що займається вивченням цього питання. - Але один вчений, чий дід був одним з охоронців (Черчілля), сказав: дивіться-но, Черчилль і Ейзенхауер об'єднали зусилля з метою приховати принаймні одну надзвичайну зустріч з НЛО. Цей об'єкт спостерігали пілоти Королівських військово-повітряних сил, повертаючись з бомбардувального рейду".

"Схоже, що причиною цього була віра Черчілля в те, що це може привести до масової паніки і підірве релігійні погляди населення", - вважає Нік Поуп.

Якщо вірити оприлюдненим документам, то пік зустрічей людей з НЛО в Британії припав на 1996 рік, коли величезною популярністю користувався американський серіал "Секретні матеріали".

Лише впродовж 1996-го року надійшло 600 повідомлень про зустрічі з інопланетниками або неопізнаними об'єктами - у попередні п'ять років їх кількість становила в середньому 240 на рік.

На додаток, ще 343 листи надійшли у спеціальний відділ міністерства оборони, що вивчав загрозу з боку інопланетян. 22 офіційні запити з цього приводу направили депутати британського парламенту.

Проте вже у 2009 році спеціальний відділ Міноборони, що працював зі зверненнями громадян з приводу НЛО, був закритий.

Опубліковані в четвер 18 документів - останній етап реалізації трирічного спільного проекту британського міністерства оборони і національного архівного бюро.

Консультант архівного відомства доктор Девід Кларк пояснює, чому було прийнято рішення про публікацію усіх цих матеріалів:

"Відколи у 2005 році набув чинності Закон про свободу інформації, кількість звернень до міністерства оборони з приводу НЛО посіло третє місце за популярністю. Люди писали: "Будь ласка, не могли б ви опублікувати такий-то документ або секретні документи щодо якогось конкретного випадку". Тому було ухвалене рішення повністю відкрити ці документи".

Що можна прочитати в архівах? Згідно позначці в Червоній Книзі - щотижневому звіті британських спецслужб, - чотири випадки за участю НЛО, зафіксованих радарами британської авіації у 1957 році, визнані незрозумілими.

В інших документах містяться: - Повідомлення командира Боїнга-737 про зустріч з неопізнаним об'єктом, ледь не закінчилася зіткненням, на підльоті до аеропорту Манчестера в 1995 році.

- Виклик команди рятувальників у гори Уельсу в 1974 році для розслідування обставин "падіння НЛО".

- Спроби проникнення на секретну американську військову базу в графстві Вілтшир.

- Інцидент на Зовнішніх Гебридах (архіпелазі на заході Шотландії), жителі яких чули гучний вибух в небі над Атлантикою.

- 14-хвилинний уривок зйомки випробування балістичної ракети Blue Streak в 1964 році, на якому, на думку деяких свідків, відображений "інопланетянин".

- Лист жителя міста Лідс, який поставив 100 до 1 на те, що до кінця XX століття буде відкрита позаземна цивілізація. Коли букмекери відмовилися платити за його ставки, він звернувся до уряду з проханням підтвердити, що інопланетяни існують.

Відповідь міністерства оборони свідчила, що уряд не виключає існування позаземних цивілізацій, проте ніяких доказів цього існування також немає.