Медведєв хоче зробити з міліції поліцію

Image caption Медведєв вважає, що перейменування на поліцію покладе край робітничо-селянському характеру російської міліції

Президент Росії Дмитро Медведєв запропонував "найближчим часом" повернути правоохоронним органам дореволюційну назву і зробити громадську думку головним критерієм оцінки роботи співробітників російського МВС.

Такі пропозиції глава держави зробив 6 серпня в ході наради в підмосковних Горках, на якому обговорювалися поправки до закону "Про міліцію".

"Нам потрібні професійні люди. Нам потрібні співробітники, які працюють ефективно, чесно, злагоджено. Тому, на мій погляд, настав час повернути міліції її колишню назву та іменувати надалі наші органи правопорядку поліцією", - заявив президент, нагадавши, що назва "міліція" використовується з часів більшовицької революції 1917 року.

"Тим самим підкреслювався її народний або, як прийнято було говорити, робітничо-селянський характер. Малося на увазі, що, по суті, це дружинники у погонах", - пояснив Медведєв.

Глава держави також повідомив, що новий документ повинен буде істотно відрізнятися від колишнього закону про міліцію.

Для цього Медведєв запропонував вже в суботу передати закон на громадське обговорення, яке б тривало до середини вересня, а саме опублікувати його на спеціально організованому для цього сайті Zakonoproekt-2010.ru

Якщо експеримент із громадським обговоренням законодавчої ініціативи виявиться успішним, можна буде і надалі викладати важливі законопроекти для обговорення у всесвітню мережу, додав президент Медвєдєв.

Image caption Російська міліція розганяє екологів, які протестували проти вирубки лісу поблизу столичного району Мсокви - Хімкі

Закон обмежить МВС після посилення ФСБ?

Одним із головних завдань нового закону президент Медвєдєв назвав сувору регламентацію прав і обов'язків співробітників МВС, особливо тих, що стосуються застосування примусових заходів, а саме застосування зброї і спецзасобів, затримання підозрюваних і проникнення в житло.

"З метою уточнення обов'язків міліції в законі повинен міститися їх чіткий і докладний перелік. До нього потрібно включити і ті обов'язки, які здійснюють співробітники МВС відповідно з іншими нормативними актами. Іншими словами, в цьому законі повинен бути всеосяжний перелік таких обов'язків", - цитує російського президента РІА Новости.

"Не повинно бути таких обов'язків міліції, які не зазначені в законі, але випливають з інших законів або з підзаконних актів. Такий підхід гарантує не тільки правовий порядок, але і зручності для звичайних громадян, які мають чітко уявляти собі повноваження міліції, що міліція може робити, а чого вона робити не може", - зазначив президент Росії. Правозахисники Росії нещодавно скритикували пана Медвєдєва за підписання поправок до "Закону про ФСБ", які розширили повноваження спецслужби Росії на кшталт повноважень колишнього репресивного органу СРСР – КҐБ.

Новини на цю ж тему