Медведєв несподівано відвідав Абхазію

Російський президент Дмітрій Медвєдєв здійснив попередньо неоголошений візит у самопроголошений регіон Абхазію - рівно через 2 роки від часу початку грузинсько-російської війни.

Image caption Дмітрій Медведєв і Сергей Багапш в Сухумі

Більшість боїв відбулись за ще один конфліктний грузинський регіон - Південну Осетію.

Росія після завершення війни визнала незалежність обох територій, що розлютило Грузію.

У неділю під час променаду на березі Чорного моря в абхазькій столиці Сухумі президент Медведєв став на захист рішення Росії визнати їх незалежність.

Він зокрема сказав: "Це було нелегке рішення, але час показав, що воно було вірним."

Він додав, що тоді люди в Абхазії, а також в Південній Осетії, постали перед загрозою винищення.

Переважна більшість країн світу не визнали ці дві республіки суверенними державами. Це зробили лише Росія, Нікарагуа, Венесуела і Науру, а також деякі воєнізовані рухи, такі як "Хамас" та "Хезболла".

Абхазія і Південна Осетія фактично залишаються частинами території Грузії, і у Тбілісі вже висловили своє обурення щодо візиту російського президента рівно через 2 роки відтоді, як російські війська ввійшли в Південну Осетію.

Грузинський міністр реінтеграції Темур Якобашвілі сказав, що візит пана Медведєва не змінить ставлення Грузії, яка вважає, що обидва регіони окуповані Росією.

В Абхазії більшість людей вітають російського президента, оскільки вони вдячні Росії за її підтримку.

Втім обидві території дуже далекі від реальної незалежності: вони і надалі залежать від російських інвестицій.

Це перший візит російського президента в Абхазію від часу одностороннього оголошення республікою своєї незалежності від Грузії.

На зустрічі з абхазьким президентом Сергеєм Багапшем Дмітрій Медведєв сказав, що Росія і надалі має наміри розвивати увесь комплекс стосунків з республікою, а саме в сферах економіки, політики і безпеки.