У Росії - загроза лісам, забрудненим радіацією

У Росії посилено патрулювання для боротьби з лісовими пожежами в районах, забруднених радіацією після Чорнобильської аварії, на тлі побоювань, що радіація, яка залишилася в ґрунті, може поширитися.

За повідомленнями російського міністерства з надзвичайних ситуацій, у Брянській області загасили кілька пожеж, побоюючись, що вітер і вогонь можуть зрушити радіоактивні частки в ґрунті.

За даними міністерства з надзвичайних ситуацій, радіаційний фон у Брянській та сусідніх з нею областях нормальний, і пожежі не збільшили його рівень.

Посадовці кажуть, що вони оцінюють можливий ризик, і запевняють, що причин для паніки немає

В Україні, за повідомленнями, намагаються загасити пожежі на 4,5 гектарів торфовищ у Київській області.

Офіційні особи в Росії твердять, що більшість пожеж на заході Росії – під контролем.

За останніми даними, площа, охоплена вогнем, зменшилася з 174 тисяч гектарів до 92 тис. гектарів.

У Москві після дощу в середу повітря стало чистішим, і смог розвіявся. Але синоптики не виключають, що смог може повернутися, якщо зміниться напрямок вітру.

Природоохоронні організації, зокрема, Грінпіс, застерігають, що радіоактивні частки, які осіли в ґрунті після Чорнобильської аварії, можуть піднятися в повітря в результаті пожеж і вітер може розвіяти їх, що призведе до нового забруднення.

У середу було повідомлено про нову пожежу біля дослідницького ядерного центру в Сарові біля Нижнього Новгорода.

Багато хто в Росії критикує уряд за погану підготовку до кризи, спричиненої тривалою спекою й посухою. Уряд спростовує подібні звинувачення.

Мер Москви відмовився перервати відпустку, аби давати раду кризі. Тим часом чільного посадовця в лісовому господарстві звільнили з цієї причини.

Прем’єр-міністр Путін у вівторок власноручно гасив з літака одну з пожеж.

З пожежами в Росії борються 165 тисяч пожежників.

Новини на цю ж тему