Бан Кі-Мун закликав допомогти Пакистану

Генеральний секретар ООН Бан Кі-Мун закликав світ прискорити допомогу Пакистану, де близько 20 мільйонів людей потерпають від небувалої повені.

Під час візиту у ту країну Генсек ООН зустрічався з президентом Пакистану Азіфом Алі Сардарі, якого широко критикують за критичну ситуацію. Вважається, що Пакистан постав перед масовою епідемічною загрозою через забруднення джерел води у місцях, що постраждали від повені.

Лікарі ООН підтвердили перший випадок холери серед жертв повені. Бан Кі-Мін заявив, що його візит засвідчує солідарність цілого світу у часи важкого випробування для пакистанського народу.

Раніше посланець Пакистану в ООН Замір Акрам заявив Бі-Бі-Сі, що світова спільнота лише тепер почала усвідомлювати масштаби лиха і повільно реагує допомоговими заходами.

Організація Об’єднаних Націй закликала зібрати майже півмільярда доларів для термінової допомоги, наголошуючи, що на довготермінову перспективу Пакистану потрібні мільярди для відновлення інфраструктури.

Земля обезлюдніла

У провінції Пенджаб, що перекладається як "5 річок", місцевість виглядає як одне велике озеро з островами, які утворилися з верхівок пагорбів.

Знищені поселення, врожай, електростанції, школи і дороги. Люди переховуються від палаючого сонця і монсунних дощів біля автошляхів під прикриттям лише пластикових наметів.

На думку допомогових агенцій, люди отримують менше половини найнеобхіднішого.

При цьому серед найбільших донорів – Сполучені Штати Америки, які вже надали принаймні 70 мільйонів доларів для свого ключового союзника в регіоні.

Американські військові також скерували свої гелікоптери для порятунку людей і постачання продуктів.

Однак вода і далі прибуває, і як очікують, пік повені у провінціях Пенджаб та Сіндх настане наступного тижня. За словам керівника пакистанського уряду пана Джілані, близько 20 мільйонів людей вже постраждали від повені.

Фахівці оцінювали на початку тижня, що жертвами повені стали 14 мільйонів людей і принаймні 1600 громадян загинули.

Новини на цю ж тему