Росія запровадила заборону на експорт зерна

У зв'язку з посухою і пожежами, які знищили чверть посівів зернових, Росія відсьогодні ввела заборону на експорт зерна до кінця року.

Росія є одним з найбільших світових виробників пшениці, ячменю і жита. Відтак, заборона, найімовірніше, позначиться на вартості хліба в таких регіонах, як Близький Схід.

Російський уряд пояснює заборону необхідністю контролювати ціни на продовольство всередині країни.

Проте дані, опубліковані Міністерством сільського господарства Росії, свідчать, що врожай 2010 року навряд чи зможе задовольнити навіть внутрішній попит.

За словами прем'єра Владіміра Путіна, цього року вдасться зібрати не більше 65 млн. тонн, тоді як у минулому році врожай становив 97 млн тонн.

Росіянам щороку потрібно трохи менше 80 млн. тонн зерна для власного споживання, відповідно нестача може становити майже 20 млн. тонн.

В російських регіонах вже повідомляється про зростання цін на борошно, а в Москві хліб подорожчав на 20%.

Хлібна Америка усіх нагодує?

Російські лідери поки не впевнені, коли закінчиться дія заборони на експорт. Президент Дмітрій Медведєв припустив, що обмеження можуть бути скасовані ще до кінця року, але оцінки прем’єра Путіна менш оптимістичні. Росія вирощує м'які сорти пшениці, придатні для приготування прісного хліба, тому більша частина врожаю продається на Близький Схід. Найважливішим ринком збуту для російських виробників є Єгипет, а також Туреччина, Сирія, Іран і Лівія. На думку аналітиків, в короткостроковій перспективі ймовірне невелике зростання цін на хліб. Однак вони припускають, що незабаром ціни повернуться на колишній рівень, оскільки, найбільший експортер у світі, США, очікує небувалого врожаю. Економісти припускають, що спека і лісові пожежі обійдуться російській економіці приблизно в 15 млрд. доларів. І це якщо не брати до уваги вартості спорудження житла для погорільців.

Новини на цю ж тему