Молодь 'без надії працевлаштуватися'

Безробіття серед молоді у світі сягнуло найвищого рівня від початку спостережень у 1991 році - такими є висновки Міжнародної організації праці.

За підрахунками дослідників, на кінець 2009 року із 620 мільйонів молодих і економічно активних осіб у віці від 15 до 24 років, 81 мільйон не мали роботи.

Image caption Молодим працівникам довше доводиться чекати своєї черги, щоби працевлаштуватися

Експерти Міжнародної організації праці також прогнозують, що до кінця поточного року безробіття серед молоді у світі зростатиме і становитиме на кінець 2010 року 13.1%, а у 2011 році почне зменшуватися, але залишатиметься високим - понад 12.7%.

Звісно, і безробіття серед дорослих також значно зросло під час кризи, але не такими темпами, як серед молоді, кажуть дослідники: якщо безробіття серед досвідчених працівників збільшилося на піввідсотка, то зростання кількості безробітних серед молоді становить від 4.6% для розвинених країн Європи до 3.5% для країн Східної Європи.

При цьому, за словами економіста Міжнародної організації праці Сари Елдер, у розвинених країнах рівень безробіття серед молоді зростав стрімкіше через те, що у бідніших країнах люди просто не можуть дозволити собі лишитися без роботи: вони погоджуються і на зменшення зарплати, і на збільшення навантаження.

Рекордне безробіття серед молоді стало одним із наслідків глобальної економічної кризи - вважають експерти організації.

При цьому оглядачі попереджають, що ця тенденція матиме серйозні наслідки: через неможливість знайти роботу значна частка молоді може стати новим "втраченим поколінням," яке до кінця свого життя потерпатиме від того, що не змогло реалізувати себе у найбільш творчому віці і мати достойний рівень життя завдяки своїм доходам - говорить економіст Міжнародної організації праці Сара Елдер.

Сара Едлер: "Під "втраченим поколінням" ми маємо на увазі ситуацію, коли молода людина в умовах рецесії виходить на ринок праці і розуміє, що знайти роботу важко, практично неможливо, і розчаровується як у своїх здібностях, так і у тому, що її праця комусь потрібна. Це матиме серйозні наслідки у майбутньому, бо економіки втрачають можливості отримати те найкраще, що приносять із собою молоді працівники - невтомність i творчий підхід."

Крім того, за такої ситуації і держави не можуть повернути інвестиції, вкладені в освіту, а повернення молоді на ринок праці коштуватиме дорожче, аніж вирішення проблеми працевлаштування молодих за рахунок бюджету.

Утім, з огляду на серйозні проблеми із дефіцитом бюджетів у більшості розвинених країн світу, таке розв'язання проблеми навряд чи виглядатиме привабливим для керівництва цих країн.