Остання бойова бригада США вийшла з Іраку

Остання американська бойова бригада в Іраку залишила ту країну, повідомляє армія США.

Image caption 4 бригада 2-ї піхотної дивізії почала вихід з Іраку кілька днів тому

4-та бригада "Страйкер" 2-ї піхотної дивізії почала рухатися по суходолу до Кувейта в нічні години четверга, каже речник.

Дивитися відео на сайті BBC News (без коментаря)

Проте Пентагон не підтвердив, що виведення з Іраку 40 000 службовців бригади "Страйкер" означає раніший кінець бойових операцій, ніж планувалося до того.

Більшість армійців виїхало з Іраку на броньовиках, говориться в повідомленні. Подорож пустельними дорогами, які несли потенційну небезпеку, ретельно планувалася кілька тижнів.

Як повідомляє Асошіейтед Пресс, деякі службовці поки що лишаються для завершення логістичних та адміністративних завдань, але вилетять із країни літаками пізніше в четвер.

Кореспондент Бі-Бі-Сі у Вашингтоні Джейн О'Брайєн каже, що вихід бригади з Іраку після семи з половиною років є суттєвим кроком.

Проте Пентагон наголосив, що офіційний кінець Операції "Іракська Свобода" - американської військової місії в тій країні - і надалі запланований на кінець цього місяця.

Близько 56 000 американських військових залишаються в Іраку до кінця 2011 року для підтримки й навчання іракських військ та для захисту американських інтересів.

Ці солдати будуть озброєними, але використовуватимуть цю зброю лише для самозахисту чи на прохання уряду Іраку.

Речник Держдепартаменту Пі Джей Кроулі сказав, що США й надалі будуть вести діяльність в Іраку, але вона буде більш орієнтованою на цивільне життя і менш агресивною.

"Ми закінчуємо війну... але ми не закінчуємо свою роботу в Іраку. Ми маємо довготермінові зобов'язання перед Іраком", - сказав він.

Пан Кроулі сказав, що США інвестували в країну трильйон доларів і мають захищати ті інвестиції. Він додав, що США хочуть бачити, що життя 4415 солдатів, загиблих в Іраку, не були змарнованими.