Світ 'повільно реагує' на кризу в Пакистані

Один із чільних посадовців ООН закликав світову спільноту терміново посилити допомогу Пакистану, який вразили повені.

Image caption ООН називає гуманітарну кризу в Пакистані найгіршою за кілька десятиліть

Луї-Жорж Арсено, директор надзвичайних операцій ЮНІСЕФ у Нью-Йорку, назвав брак допомоги тій країні "вельми надзвичайним". Він назвав цю гуманітарну кризу "найбільшою за кілька десятиліть".

Пан Арсено зробив ці заяви перед тим, як у Вашингтоні почалися переговори МВФ із пакистанськими посадовцями.

Переговори дозволять МВФ оцінити, якої допомоги якнайбільше потребує Пакистан. Фонд каже, що повені, які вразили Пакистан, являють собою "велетенський економічний виклик", і що він перегляне бюджет країни та її фінансові перспективи.

ООН каже, що зібрала близько 70% від тих 460 мільйонів доларів, які закликала надати Пакистану e вигляді негайної допомоги. Донори пообіцяли більше грошей.

Пакистан також прийняв 5 млн доларів допомоги від свого сусіда й суперника - Індії.

На півдні Пакистану десятки тисяч людей тікають від прогнозованих нових повеней, через три тижні після того, як сильні дощі вперше випали в країні.

За повідомленнями, провінція Сіндх на півдні постраждала найбільше. Посадовці кажуть, що за останні 24 години домівки покинуло понад 200 000 людей.

У місті Шахдадкот прорвало наспіх споруджену дамбу, внаслідок чого повеневі води підійшли до будинків. В одному тільки місті Суккур близько чотирьох мільйонів людей покинули домівки. ВООЗ повідомляє про поширення хвороб у вражених районах.

Знову десятки тисяч людей тікають від повеней, які найбільше вразили південь країни. Загалом загинуло близько 1600 людей, близько 16,8 мільйонів постраждало, згідно з даними ООН та пакистанського уряду.