Мисливці на НЛО, шукайте 'штучний інтелект'

Провідний астроном сказав, що пошуки позаземного життя мають брати до уваги можливість існування інопланетних "машин зі свідомістю".

Image caption Інопланетяни можуть і зовсім не відповідати законам біохімії, твердить астроном

Організація "Сеті" (Search for Extraterrestrial Intelligence) досі намагалася спіймати радіосигнали з планет, подібних до Землі.

Проте один із її співробітників, астроном Сет Шостак, твердить, що між тим, як інопланетяни винайдуть радіо, і тим, як вони створять штучний інтелект, має пройти небагато часу.

У статті в виданні "Акта Астронавтика" він каже, що більш імовірно наштовхнутися на інопланетний штучний інтелект, аніж на біологічні форми життя.

Багато хто в "Сеті" вважає, що природа могла вирішити проблему життя дуже по-різному й із дуже різним хімічним підходом. Інопланетяни, згідно з цією ідеєю, можуть не те що не бути схожими на нас, а навіть бути повністю відмінними на біохімічному рівні.

Проте "Сеті" досі виходила в своїх пошуках позаземного життя з ідеї, що інопланетяни будуть "живими" у тому сенсі, в якому ми це розуміємо. За цією логікою, вони сподівалися знайти інопланетян, організми яких відповідають хоча б деяким законам біохімії, які мають обмежений період життя, розмножуються і, над усе, відповідають законам еволюції.

Проте доктор Шостак каже, що в той час, як еволюційний розвиток може забрати довгий час, доки цивілізація зможе висилати повідомлення за межі своєї планети, технологія після цього може розвинутися дуже швидко і затьмарити той вид, який її винайшов.

Отож, якщо в позаземній цивілізації розвинулася наступна стадія - "машини зі свідомістю", люди мають більше шансів почути повідомлення саме від них, вважає він.