Останнє поновлення: Вівторок, 24 серпень, 2010 p., 13:19 GMT 16:19 за Києвом

Завалені гірники Чилі отримали допомогу

Чилійські гірники, які від початку серпня перебувають у заваленій копальні в пустелі Атакама, отримали першу від часу аварії партію харчів і води.

Як кажуть рятувальники, капсули з продуктами, ліками і глюкозою для 33 гірників, які дивом уціліли на глибині майже 700 метрів, було спущено через спеціальний отвір завширшки всього 15 см.

рятувальні роботи на копальні в Чилі

Перший зв'язок із заблокованими гірниками було встановлено в неділю, коли в засипану копальню міді і золота рятувальники спустили зонд з відеокамерою; згодом на поверхні виявили прикріплену шахтарями записку про те, що всі 33 особи живі.

Тепер у нас більше надії, що все це закінчиться щасливо

Брат гірника Елліас Баррас

Голова рятувальних операцій на копальні каже, що шахтарям поки не повідомили, що на поверхню їх, імовірно, зможуть підняти не раніше, ніж через чотири місяці. Кілька місяців потрібно для того, щоби просвердлити достатньо широкий отвір для евакуації заблокованих шахтарів.

На місце аварії в копальні Сан-Хосе вже прямує спеціальна бурова установка. Навіть якби більш спеціалізоване обладнання було надіслано з-за кордону, за словами міністра видобувної промисловості Чилі Лоренса Ґолборна, все одно рятувальна операція протривала б не менше двох місяців.

Поки ж інженери відкрили лінії зв'язку з гірниками. На місці працюють лікарі - терапевти і психіатри, які намагаются визначити психічний стан людей, що провели понад два тижні під землею. Після першого виходу на зв'язок, як розповіли рятувальники, відеокамера записала обличчя гірників, які "випромінювали щастя і надію".

Диво

Вночі у неділю ціла країна святкувала новини про те, що всі гірники живі, і з ними встановлено зв'язок. Люди вийшли на вулиці з державними прапорами, автомобілі сигналили.

Оголошення про гірників зробив президент Чилі Себастьян Піньєра, який у неділю прибув на копальню Сан-Хосе. Оточений родичами заблокованих під землею гірників, президент Піньєра показав записку з-під землі, де було написано: "Всі 33 в порядку і перебувають у сховищі".

Гірників завалило 5 серпня, коли стався обвал на ділянці головного тунелю шахти. Вони, як припускають, зібралися в аварійному сховищі завбільшки 50 квадратних метрів на ділянці звивистого підземного тунелю, що на відстані 7 км від входу в шахту.

Брат одного з гірників Елліас Баррос сказав журналістам: "Тепер чекання вже зовсім інше. Ми просто чекаємо, без страху за їхнє життя. Тепер у нас більше надії, що все це закінчиться щасливо."

Чекати довго

Інженери зміцнили аварійну свердловину, через яку постачатимуть найнеобхідніше заваленим гірникам, плівкою металічного гелю, щоб не допустити нових обвалів породи. Постачання надсилаються в невеликих пластикових капсулах, які прозвали голубками - "palomas".

Досі гірники вижили завдяки консервам з тунцем, молоку і тістечкам, які зберігалися в сховищі. За словами лікаря Серджіо Аґіли: "Їхній раціон складав дві ложечки консервованого тунця, ковток молока і тістечко кожні 48 годин."

схема копальні

Коли в свердловину опустили мікрофони, гірники виконали державний гімн Чилі. Їхніх родичів просять писати заваленим гірникам оптимістичні листи, щоби полегшити тривале чекання порятунку.

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS