NYT: Росія - притулок для хакерів

Арешт московського хакера українського походження з ізраїльським паспортом у Франції на вимогу США надихнув газету Нью-Йорк Таймс на роздуми про базовану в Росії Інтернет-злочинність.

Американські слідчі твердять, що Владислав Хорохорін є невловимим хакером під ніком BadB, який продавав інформацію щодо чужих кредитних карток із різних серверів.

Читати про найпоширеніше в Україні шахрайство і як із ним боротися

Незабаром, пише газета, пан Хорохорін постане перед французьким судом, який вирішить, чи видавати його США, де його можуть засудити до максимуму 12 років ув'язнення і 300 000 доларів штрафу, якщо провину буде доведено. Проте попри те, що пана Хорохоріна США розшукували вже давно, Нью-Йорк Таймс пише, що він жив у Москві в безпеці останніх 9 місяців.

Image caption Нещодавно у схожій справі в Нью-Йорку фігурувало ім'я Олега Ковеліна, якого називають хакером із Кишинева, що діяв через Росію

Газета пише: "Затримання BadB прочиняє віконце в туманний світ російських хакерів, часто добре освічених злих геніїв програмування, які стали серйозною загрозою світу онлайн-комерції, окрім того, що докладаються до моря спаму, і діють відносно безкарно. Правоохоронці в Росії не дуже прагнуть переслідувати цих талановитих авторів схем Інтернет-шахрайства, з причин, як кажуть деякі експерти, некомпетентності, корупції чи національної гордості".

Газета цитує й самих російських правоохоронців. Речниця російського бюро Інтерполу, зокрема, твердить, що там не отримували запиту від США на арешт Хорохоріна.

Нью-Йорк Таймс перераховує різні версії того, чому російське суспільство і влада толерують у себе хакерів, зокрема пов'язані зі службами безпеки та опозиційними сайтами.

Після арешту пана Хорохоріна, завершує газета, сайт badb.biz припинив роботу.