Чилі: гірникам сказали гірку правду

Чилійським гірникам, які заблоковані під землею в аварійній копальні, рятувальники повідомили, що на поверхню їх піднімуть щойно через кілька місяців.

Image caption Міністр охорони здоров'я каже, що шахтарі спокійні

Раніше від 33 шахтарів приховували правду, щоб не викликати в них відчуття розпачу і психічні розлади. Як сказав агентству АФП міністр охорони здоров'я Чилі Хайме Маньяліч, гірники відреагували на новину спокійно.

"Ми змогли їм сказати, що до Дня незалежності Чилі (18 вересня) вони не будуть порятовані, але ми сподіваємося витягти їх до Різдва", - сказав міністр, який додав, що гірникам, мабуть, доведеться нелегко. Раніше їм казали, що рятувальники роблять усе можливе, аби звільнити їх із підземної пастки до Дня незалежности.

Обвал 5 серпня заблокував вихід з копальні Сан-Хосе на півночі Чилі. Гірники, які на той час працювали під землею, зуміли сховатися в одному з відгалужень на глибині 700 метрів, де 33 людини перебувають на площі 50 квадратних метрів.

"Пекло"

Раніше начальник зміни заблокованих шахтарів закликав президента Чилі Себастьяна Піньєру "витягнути їх з цього пекла". Президент відповів, що шахтарів не покинуть напризволяще.

Поки ж медики додали до щоденних постачань шахтарів партію антидепресантів.

Коли в неділю із шахтарями було встановлено зв'язок, а вони передали на поверхню записку про те, що всі 33 людини живі, святкувала ціла країна.

Дивитися відео

Кореспондент Бі-Бі-Сі в Чилі каже, що до місця рятувальної операції і надалі перекидають свердлове обладнання.

Лікарі кажуть, що людям, замкненим у закритому просторі, треба постійно щось робити. Над цим зараз роздумують експерти на поверхні, які також планують створити в підземеллі симуляцію зміни дня і ночі.

Влада Чилі звернулася по допомогу до космічного агентства НАСА з проханням поділитися досвідом організації часу астронавтів, які проводять багато часу на орбіті.

Шахтарі, які перебувають під землею вже майже три тижні, отримують спеціальні поживні речовини, глюкозу і таблетки проти зневоднення через просвердлений з поверхні вузький канал.

Новини на цю ж тему