США та Ірак почали новий розділ

Президент США Барак Обама у телезверненні до американців проголосив кінець бойових операцій в Іраку і сказав, що його країна заплатила "величезну ціну" за те, щоби "передати майбутнє Іраку в руки його громадян".

Image caption Президент Обама звертається до народу з Овального кабінету лише у дуже важливих питаннях

Самій Америці, за словами президента Обами, настав час зосередитися на найнагальнішому для країни завданні - відновленні економіки.

Американське командування позначило кінець бойових операцій в Іраку спеціальною церемонією в Багдаді, у якій узяв участь віце-президент США Джо Байден.

Генерал Реймонд Одьєрно передав командування генералові Ллойду Остіну, який очолить контингент з 50 000 американських вояків, що залишаються в Іраку "тренувати і надавати підтримку" іракським збройним силам.

"Американська присутність в Іраку зберігатиметься в межах місії, яка починається сьогодні, - операції Новий Світанок," - заявив пан Байден, який додав, що церемонія позначає не лише зміну командування, а й початок нового розділу у відноснах США та Іраку.

Тим часом у телезверненні до американців у вівторок увечері президент Обама заявив, що США будуть і надалі підтримувати уряд і народ Іраку.

"Oперація Іракська Свобода завершилася, і тепер іракці мають головну відповідальність за безпеку їхньої країни," - зазначив пан Обама.

За словами кореспондента Бі-Бі-Сі у Вашингтоні Пола Адамса, пан Обама прагне зосередити увагу своєї адміністрації на ключових питаннях, які непокоять американських виборців.