Нетаньяху й Аббас потисли руки у Вашингтоні

Ізраїльський і палестинський лідери потисли руки напередодні перших за майже два роки прямих переговорів щодо досягнення миру на Близькому Сході, які розпочинаються у Вашингтоні.

Image caption Перші прямі переговори щодо миру на Близькому Сході за 20 місяців

Ізраїльський прем’єр Беньямін Нетаньяху і палестинський президент Махмуд Аббас говорили про своє бажання досягти угоди, коли вони промовляли під час спільної прес-конференції з президентом Обамою в Білому Домі.

Пан Обама закликав їх іти дорогою миру.

Нова надія?

Пан Нетаньяху назвав пана Аббаса своїм партнером по миру, але зауважив, що будь-яка угода має гарантувати безпеку Ізраїлю.

Махмуд Аббас сказав, що угоду можа буде досягти впродовж року, але що Ізраїль має заморозити будівництво нових поселень.

Барак Обама закликав ізраїльського й палестинського лідерів не втратити можливість досягнення тривкого миру.

"Новий шанс, можливо, з’явиться нескоро", - сказав він, пообіцявши, що США підтримають нові переговори.

Пан Обама промовляв у Білому Домі в середу ввечері після зустрічі з Б.Нетаньяху, М.Аббасом, королем Йорданії та президентом Єгипту.

Це перші прямі переговори між ізраїльським і палестинським лідерами за 20 місяців.

Відповідь Хамасу

Тим часом войовничий рух Хамас, який контролює Ґазу, застеріг, що й надалі чинитиме напади проти ізраїльтян на Західному березі Йордану.

Хамас заявив про причетність до стрілянини і поранення двох ізраїльтян у той час, як палестинський лідер перебуває на переговорах у Вашингтоні, і заявив, що арешти його членів з боку палестинської влади не відохотять рух від дій проти Ізраїлю.