У світі стрімко ростуть ціни на харчі

ООН закликала до проведення спеціального засідання для обговорення зростання цін на харчі у світі.

Image caption Ціна на пшеницю від липня зросла на понад 50%

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO) твердить, що скликає зустріч, яка відбудеться 24 вересня, у відповідь на стурбованість, яку висловлюють країни-члени.

Ціни на харчі у світі за останні 2 місяці зросли на 5%, що частково спричинене забороною Росії на експорт зерна після того, як п’яту частину врожаю там знищила посуха та пожежі.

У четвер російський прем’єр Путін оголосив, що Росія подовжує дію заборони на експорт зерна принаймні до грудня 2011 року.

Голодні бунти?

У Мозамбіку виникли безпорядки, в результаті яких семеро людей загинули і близько 300 було поранено, після того, як уряд вирішив підняти ціну на хліб на 30%. У кількох інших країнах зростає обурення громадськості зростанням цін.

Зустріч ООН, можливо, відбудеться у Римі.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO) каже, що зустріч має на меті "конструктивні" переговори експортерів та імпортерів зерна і відповідну реакцію на ситуацію на ринку.

Росія – один із найбільших у світі виробників пшениці, ячменю та жита - втратила значну частину врожаю внаслідок посухи.

Очікується, що цьогорічний врожай в Росії становитиме 60 млн. тонн, але Росії, за оцінками, потрібно 80 млн. тонн для внутрішнього вжитку.

Ціна на пшеницю зросла на понад 50% з початку липня.

Україна, де урожай пшениці очікують нижчий, ніж минулого року, не запроваджувала заборону на експорт.

У Росії ціни зросли на 30%

Image caption Ціни на гречку зросли і в Україні

У Росії ціни на деякі засадничі продукти зросли приблизно на 30%, що як твердить кореспондент Бі-Бі-Сі, може привести до того, що уряд може запровадити обмеження цін на харчі.

Майже у половині російських регіонів ціна на гречку зросла від 30 до 84%.

Зростають також ціни на рис, яйця і молоко.

В Україні ціна на гречку також різко зросла і уряд твердив про можливість стримувати ціни на продовольство. А президент Янукович розпорядився "стабілізувати ситуацію на ринку продовольства".

Новини на цю ж тему