Клопи повертаються: загроза епідемії

Експерти застерігають про новітню пандемію блощиць. Нещодавнє міжнародне опитування компаній, які винищують паразитів, проведене Університетом Кентуккі у США, свідчить, що проблема поширення блощиць заторкнула весь світ.

Image caption Фахівці знали про проблему давно, тепер прокидається громадськість.

"Результати глобального дослідження свідчать, що ми – на порозі пандемії клопів, але не лише у США, а по всьому світові", - сказала Міссі Генріксен, віце-президент із зв’язків з громадськістю при Асоціації американських компаній, які винищують паразитів.

У Британії дослідження, проведене минулого року Лондонською школою гігієни й тропічної медицини, показало, що кількість скарг на клопів у Лондоні за шість років зросла на понад 28%.

Компанія, яка бореться з паразитами у Лондоні (Rentokil) повідомила, що цього року кількість викликів щодо клопів зросла на 24%.

Деякі британські готелі використовують собак, які перевіряють кімнати на наявність блощиць. Джек Расселл Лола, яку навчали у США, може знайти маленьких комах, які живуть у матрацах, подушках та ліжках, за 3 хвилини.

У США проблема набула розмаху й найбільш ураженим називають Нью-Йорк, де блощиць виявляли в офісах, кінотеатрах та крамницях. Клопи навіть призвели до закриття ексклюзивної мережі крамниць Victoria's Secret.

Image caption Джек Расселл Лола допомагає виявляти блощиць

У серпні влада штату Нью-Йорк ухвалила закон, який змушує господарів повідомляти квартирантів про наявність у житлі блощиць впродовж минулого року, а також батьків повідомляти школу.

Експерти знали про ріст популяції клопів упродовж десятиріччя, але широка громадськість прокинулася лише зараз, каже професор ентомології Університету Кентуккі Майк Поттер.

"Роками люди применшували проблему клопів, але зараз вони починають розуміти її серйозність. Безсонні ночі, постійна стурбованість, витрати на їхнє винищення і потім непевність, чи вдалося їх позбутися, все це додає до стресу", - каже професор Поттер.

Блощиці не можуть стрибати, але вони можуть вдало переховуватись і транспортуватися з багажем, жити в ліжках і диванах і виходити на поверхню поруч з людьми, які сплять.

Але чому блощиці поширюються? Британські фахівці кажуть, що люди забули про паразита після спалаху проблеми перед Другою світовою війною і розслабилися.

У 1930-х роках у Лондоні були великі райони, де кожен будинок був заражений клопами.

Після того кількість блощиць у Британії зменшилася. Запровадження ДДТ 1946 було «останнім цвяхом у домовині» для клопів.

Серед причин поширення клопів називають глобальне потепління, розвиток туризму та те, що комахи призвичаїлися до засобів, якими з ними борються.