Останнє поновлення: Понеділок, 6 вересень, 2010 p., 11:28 GMT 14:28 за Києвом

Блер не хоче, щоб його закидали яйцями

Колишній прем'єр-міністр Британії Тоні Блер натякнув, що може відмовитися від запланованого на середу заходу - роздавання автографів покупцям його мемуарів у Лондоні. За його словами, він не хоче створювати "зайвих клопотів" поліції.

Протести в Дубліні

Протести в Дубліні

Ця ремарка пролунала після інциденту в Дубліні на вихідні, коли пана Блера закидали яйцями і черевиками з натовпу демонстрантів, які зібралися біля книгарні в столиці Ірландської республіки, щоби висловити протест проти політики його уряду.

В інтерв'ю британському телеканалу ITV1 Тоні Блер сказав, що "немає потреби" підписувати примірники його книги задля збільшення продажу.

Він однак додав, що ніхто не має права перешкоджати йому в проведенні таких заходів.

Під час акції протесту проти війни в Іраку, проведеної в Дубліні з нагоди презентації книги мемуарів Блера, ірландська поліція заарештувала чотирьох чоловіків, які жбурляли в колишнього прем'єр-міністра яйця, пляшки і черевики.

Пан Блер назвав демонстрантів "меншістю" і зауважив, що в подібних випадках найбільше розголосу в ЗМІ отримують саме учасники протестів.

Книгарня Вотерстоунз в Лондоні запланувала подібний PR-захід у середу, 8 вересня, і пообіцяла запровадити жорсткі заходи безпеки.

Але Тоні Блер, який був прем'єр-міністром від 1997-го по 2007-ий рік, сказав: "Якщо відверто, то я занепокоєний. Я не хочу спричиняти людям багато клопотів і додаткових витрат у зв'язку з церемонією в середу, тому я зараз над цим розмірковую."

Він додав, що поліція чудово відреагувала на пропозиції забезпечити безпеку, але не треба марнувати ресурси столичних правоохорнців.

Тоні Блер каже: "Книга продається блискуче. Є люди, особливо представники Британського національної партії (ультра-правої партії), які хочуть скористатися з таких публічних заходів. Тож мимоволі створюєш купу неприємностей і зайвих клопотів у час, коли поліція і так перевантажане роботою. А нагальної потреби рекламувати книгу немає."

Натякнувши на свої почуття, колишній лідер лейбористів сказав, що йому прикро: "Якщо хтось хоче отримати автограф, то протести не повинні фізично перешкоджати це зробити".

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS