Німеччина вирішила не відмовлятися від АЕС

Коаліційний уряд Німеччини ухвалив залишити ядерні реактори країни в дії в середньому на 12 років довше, ніж планувалося. Попередній уряд обіцяв вивести з дії АЕС до 2021 року.

Image caption Сімнадцять німецьких АЕС працюватимуть додаткових 12 років

На зустрічі чільних політиків та лідерів бізнесу у Берліні, на якому головувала Канцлер Анґела Меркель, було вирішено, що деякі АЕС діятимуть до 2035 року.

Канцлер Меркель заявила, що альтернативні джерела енергії наразі не розвинені достатньо для того, щоб відмовитися від атомної енергетики.

Вона також заявила про плани нового податку на енергетичні компанії, аби допомогти з розробкою нових видів енергії.

Передбачається, що до спеціального фонду щорічно надходитиме 3 млрд. доларів і ці кошти підуть на розвиток відновлювальних джерел енергії.

Великі енергетичні компанії виступали проти податку й фонду.

Міністри обговорювали питання до пізнього вечора у неділю й оголосили, що найстаріші з 17 німецьких АЕС працюватимуть на 8 років довше від 2021 року, а новіші – працюватимуть додатково 14 років.

План є зміною рішення попереднього уряду – коаліції соціал-демократів та Зелених, які обіцяли закрити німецькі АЕС до 2021 року.

У зустрічі в Берліні брали участь міністри охорони довкілля, економіки, фінансів та інші лідери правоцентристської коаліції.

Тепер потрібно, аби урядове рішення схвалив німецький парламент.

Опитування громадської думки свідчать, що німці підтримали б виведення з дії АЕС.

Новини на цю ж тему