Ген. Петреус: палити Коран небезпечно

Командувач військами США в Афганістані попередив, що плани однієї з американських церков спалити примірники Корану на вогнищі можуть поставити під загрозу життя солдатів.

Image caption Пастор Джонс стурбований заявами посадовців, але й далі має намір палити Коран на вогнищі

Генерал Девід Петреус сказав, що такі дії спричинять проблеми "не лише в Кабулі, а й по всьому світу".

Пастор Террі Джонс із Центру "Dove World Outreach", що можна перекласти як "Голубине звернення до світу", планує спалити примірники священної книги мусульман у річницю нападів 11 вересня 2001 року в Нью-Йорку та Вашингтоні. Це невелика християнська організація, що нараховує близько 50 людей.

Цей план стурбував також Білий Дім і НАТО. Речник Білого Дому Роберт Ґіббс сказав, що "будь-яка подібна діяльність, яка загрожує безпеці наших військ, турбує цю адміністрацію".

Американське посольство в Кабулі також видало заяву, в якій засудило ці плани незалежної церкви в Ґейнсвіллі, штат Флорида.

Керівник НАТО Андерс Фоґ Расмуссен різко скритикував плани тієї церкви і заявив журналістам, що спалення Корану йде всупереч із цінностями НАТО. "Є ризик, що це негативно вплине на безпеку наших військ", - цитує його агенція Франс Пресс.

Пастор Джонс сказав, що церква "дуже стурбована" попередженням генерала Петреуса і молиться з цього приводу, але додав, що ця група "прийняла чітке рішення". "Скільки ми ще будемо відступати?", - сказав він на каналі Сі-Ен-Ен.

Новина про плани спалити Коран викликала протести в Афганістані та Індонезії. У понеділок у Кабулі півтисячі демонстрантів скандували "Хай живе Іслам" і "Смерть Америці" і спалили опудало пастора Джонса. Запланована акція дотепер маловідомої церкви пана Джонса, вебсайт якої називає Іслам "насильницьким і гнобительським", викликала протести і в інших країнах світу, зокрема в Індонезії.

Раніше заяви про те, що американські солдати чинили блюзнірство над Кораном, викликали криваві протести. В Афганістані у 2008 році трапилося кілька смертей під час демонстрацій проти того, що американський солдат розстріляв Коран.

У 2005 році загинуло кілька афганців під час протестів після опублікованої в журналі Ньюзвік історії про те, що американські слідчі на базі Гуантанамо спускали Коран в унітаз. Та історія пізніше виявилася неправдивою, і журнал вибачився.