Сорос дасть $100 млн Human Rights Watch

Джоржд Сорос пообіцяв правозихисній організації "Г'юман Райтс Вотч" (Human Rights Watch) 100 мільйонів доларів.

Image caption Джордж Сорос каже, що навряд чи встигне роздати всі свої гроші за життя.

Речниця організації Емма Дейлі висловила задоволення цим оголошенням фінансиста і сказала, що Human Rights Watch зможе провадити справді всесвітню діяльність.

Фонд Сороса також закликав організацію зібрати 100 мільйонів доларів приватних внесків упродовж наступних десяти років.

Human Rights Watch була заснована як Helsinki Watch 1978 року, щоб стежити за дотриманням гельсінських угод у колишньому Радянському Союзі.

Фінансист Джордж Сорос спонсорує фонд "Відродження", який діє і в Україні, і відомий своєю підтримкою проектів з розвитку відкритого суспільства.

Пан Сорос сказав програмі Бі-Бі-Сі "Ворлд Тудей" (World Today), що він хоче подальшого розвитку правозахисної організації "Г'юман Райтс Вотч".

"Права людини - це питання, якому я глибоко відданий, і Human Rights Watch - це організація, яку я близько знаю і до якої маю велику пошану. І я підтримую їхні плани розширення діяльності", - сказав він.

Пан Сорос сказав, що хоче надати базованій у США правозахисній групі міжнародну підтримку, якої вона заслуговує.

"США давно є головним захисником принципів прав людини, але, на жаль, США втратили моральний авторитет під час адміністрації Буша, отож той факт, що це саме американська організація, інколи робить її менш ефективною, ніж вона була б, якби у неї була куди ширша підтримка по всьому світу".

Цей внесок "пояснюється переважно віком", - сказав 80-річний фінансист газеті Нью-Йорк Таймс. "Я спочатку хотів роздати всі свої гроші за життя, але відкинув той план".