У США вшановують річницю нападів 11 вересня

У США вшановують дев’яту річницю нападів 11-го вересня, внаслідок яких загинули майже три тисячі людей.

Image caption Мер Нью-Йорка Блумберг, віце-президент Джо Байден та інші посадовці під час церемонії на місці Центру світової торгівлі

Наймасовіші заходи відбулися в Нью-Йорку, де у точну годину нападу задзвонив дзвін і пам'ять жертв вшанували хвилиною мовчання, а родичі зачитали імена тих, хто загинув, коли два літаки врізалися у вежі Центру світової торгівлі 9 років тому.

У промові в Пентагоні – на місці іншого нападу – президент Обама сказав, що Америка не веде війну з ісламом, але з Аль-Кайдою, яка спотворює релігію.

Мішель Обама і Лора Буш – дружини нинішнього і колишнього президентів – беруть участь у церемонії в Пенсільванії, де у той день розбився захоплений нападниками літак, коли пасажири й екіпаж намагалися перебрати над ним контроль.

Цьогорічні заходи затьмарені суперечливими планами спорудити ісламський центр поблизу місць нападів у Нью-Йорку, а також заявами пастора з Флориди, який погрожував спалити Коран.

Image caption родичі загиблих 11 вересня

Президент Обама закликав поважати інші релігії після того, як погроза пастора спричинила протести у мусульманському світі.

Тим часом пастор з Флориди Террі Джоунс заявив у Нью-Йорку в інтерв'ю, що "ніколи" не буде палити Коран.

В Афганістані у суботу другий день відбувалися сутички між поліцією та учасниками протестів проти заяв пастора про плани спалити Коран 11 вересня.

Кореспондентка Бі-Бі-Сі у Нью-Йорку каже, що цьогорічна річниця відбувається на тлі найбільших суперечок досі.

Після завершення офіційних заходів мають відбутися протести як проти, так і за побудову ісламського центру та мечеті біля колишнього Центру світової торгівлі.

Кореспондентка каже, що обидві сторони хочуть скористатися саме 11 вересням, аби привернути увагу до своїх протестів.

Деякі родичі загиблих у нападах твердять, що побудова ісламського центру буде неповагою до жертв, але інші родини підтримують проект, як свідчення зобов’язання Америки забезпечувати свободу й віросповідання.

У вересні 2001 року чотири літаки були викрадені і в результаті нападів загинули 2975 людей, не враховуючи 19 нападників.

Два літаки врізалися у вежі Центру світової торгівлі, один – у Пентагон, а четвертий літак розбився на полі у Пенсільванії після того, як пасажири намагалися перебрати над ним контроль.

Новини на цю ж тему