ЄС не радий ставленню Франції до циган

Єврокомісар Вів'єн Редінґ закликала Єврокомісію звернутися до суду для розгляду депортації циганів (рома) із Франції.

Пані Редінґ назвала дії Франції "ганьбою". Вона засудила той факт, що Франція видавала таємні офіційні розпорядження, які суперечили тим запевненням, які та держава давала їй.

Image caption Французький уряд каже, що не переслідує циганів за етнічним принципом, але Єврокомісія сумнівається.

Франція висловила "надзвичайне здивування" у відповідь на заяви єврокомісара у вівторок.

На адресу Франції лунає багато критики за депортацію понад тисячі циган до Болгарії та Румунії. Депортації почалися на початку серпня, після того, як президент Франції Ніколя Саркозі сказав про існування зв'язку між нелегальними циганськими таборами та проституцією й експлуатацією дітей.

Блог Алли Лазарєвої з Парижа - Циганський фактор.

Кореспондент Бі-Бі-Сі у Брюсселі Оана Лунґеску каже, що критика з боку пані Рідінґ була дуже різкою, якщо враховувати, що це критика з боку єврокомісара на адресу великої країни-члена.

Позов ЄС проти Франції може призвести до суттєвих штрафів.

Франція заперечує, що депортації відбуваються за національною ознакою та каже, що кожен випадок розглядається індивідувально. Закони Євросоюзу забороняють утиски будь-якої етнічної групи чи національності.

Минулого тижня кілька євродепутатів звинуватили Єврокомісію в тому, що вона не змогла захистити ромів (циганів) від депортації з Франції.

Промовляючина прес-конференції у вівторок, пані Редінг сказала, що запропонує Єврокомісії звернутися до суду щодо ставлення Франії до циган, і що Єврокомісія прийме рішення упродовж наступних двох тижнів.

У понеділок французька преса опублікувала внутрішній офіційний документ, який давав підстави вважати, що влада переслідує конкретно циганів. Згідно з ним, місцевих керівників поліції закликають закрити 300 таборів чи нелегальних поселень протягом трьох місяців.