Європейські суперечки через циган

Між Францією та Німеччиною спалахнув дипломатичний скандал після того, як німецький канцлер Анґела Меркель категорично розійшлася з президентом Франції Ніколя Саркозі у питанні циганських таборів.

Питання про політику депортації циган (рома) з Франції домінувало на саміті Євросоюзу. Пан Саркозі сказав на прес-конференції, що канцлер Анґела Меркель сказала йому, що вона має намір йти за прикладом Франції і ліквідовувати циганські табори.

Речник пані Меркель заперечив, що вона обговорювала це питання з паном Саркозі.

Суперечка

Не встигла влягтися суперечка з президентом Європейської комісії, як президентові Саркозі вдалося посперечатися зі своїм найближчим союзником у Європі, каже кореспондентка Бі-Бі-Сі Оана Лунґеску, яка була на саміті в Брюсселі.

Ніколя Саркозі сказав журналістам на саміті, що канцлер Меркель поділилася з ним планами ліквідації таборів ромів в найближчі тижні. Потім він сказав: "Ми тоді подивимося, наскільки спокійні будуть політики в Німеччині".

Але відразу ж після посадки в Берліні прес-секретар канцлера рішуче заперечив, що пані Меркель обговорювала у ході саміту з французьким президентом будь-які, так звані, табори ромів, не кажучи вже про їх евакуацію.

У ході саміту, Саркозі у питанні про депортацію циган вступив у суперечку з Європейською комісією. Починаючи з серпня, у Франції ліквідували близько 200 циганських поселень і депортували близько 1000 їхніх мешканців до Румунії та Болгарії. З тих незаконних поселень були також виселені французькі громадяни. Раніше на цьому тижні комісар ЄС з питань юстиції, Вівіан Редінґ, як виглядало, порівняла дії Франції з нацистськими переслідуванями часів воєнної окупації.

"Використання огидних і ганебних слів - Друга світова війна, вигнання ереїв - глибоко нас шокувало", сказав Саркозі. Далі у нього відбулася напружена розмова з головою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу. Наш кореспондент каже, що це небувалий скандал між Брюсселем і Парижем.

Але, незважаючи на увесь шум та обурені заяви, мало що змінилося в практиці, а Франція буде далі руйнувати незаконні табори.

Новини на цю ж тему