У Швеції до парламенту потрапили крайньо-праві

У Швеції на виборах уперше до парламенту пройшла крайньо-права партія, в результаті чого правляча правоцентристська коаліція втратила загальну більшість.

Image caption Альянс Фредріка Рейнфельдта здобув 172 місця у парламенті

Демократи Швеції, які провадили виборчу кампанію під гаслами проти імміграції, отримали у парламенті 20 з 349 місць (5,7% голосів).

Кореспондент Бі-Бі-Сі у Стокгольмі каже, що результати викликали шок у Швеції, де люди звикли вважати свою країну толерантною.

Партії коаліції під проводом прем’єр-міністра Фредріка Рейнфельдта здобули 172 місця, втративши більшість у парламенті.

Пан Рейнфельдт каже, що домагатиметься підтримки опозиційної Партії Зелених, які зараз в альянсі з лівоцентристськими соціал-демократами.

Співголова Партії Зелених заявила, що в опозиційному блоці, який здобув 157 місць, панує єдність.

Пан Рейнфельдт також не відкинув співпрацю з соціал-демократами, але заперечив можливість коаліції "Альянсу за Швецію", до складу якого входять чотири партії, з крайньо-правими.

Кореспондент Бі-Бі-Сі каже, що крайньо-праві скористалися невдоволенням виборців з приводу імміграції і такий результат підриває імідж Швеції як толерантної і відкритої країни.

Пан Рейнфельдт може залишатися на посаді, але лише на чолі уряду меншості, що саме по собі не є незвичним у Швеції, але означатиме, що уряд буде змушений заручитися підтримкою інших партій, аби схвалювати закони.

У Швеції іммігранти становлять 14% з 9,4 млн. населення.

Соцал-демократи у Швеції були при владі 65 з 78 років, і їм ставлять у заслугу створення потужної системи соціального захисту.

Визнаючи поразку на виборах у неділю, лідер партії сказала, що вони не змогли повернути довіру виборців.