Книга: Білий Дім не має єдності щодо Афганістану

Спеціальний посланець Барака Обами до Афганістану та Пакистану не вірить, що стратегія адміністрації США спрацює - це припущення, опубліковане в газеті Нью-Йорк Таймс, є висновком книги відомого журналіста Боба Вудворда.

Image caption Річард Голбрук, відомий багатьом в Україні з часу, коли він був послом США в ООН (1999-2001), "не вірить" у стратегію США в Афганістані. Тут - у таборі біженців після пакистанських повеней.

За повідомленнями, книга змальовує картину внутрішніх протиріч та боротьби в адміністрації США.

Деякі із ключових гравців сумніваються, що стратегія президента Обами - надіслати до Афганістану ще 30 тисяч вояків, а наступного літа почати вивід військ з тієї країни - спрацює.

Читати "Афганські щоденники" Миколи Білоброва

Боб Вудвард став відомим завдяки висвітленню того, як президент Річард Ніксон покривав події з Вотерґейтським скандалом. Він написав серію критичних книжок про президента Буша та Ірак. Його останню книгу "Війна Обами" з нетерпінням очікували в Вашингтоні.

Тепер Нью-Йорк Таймс каже, що хтось підпільно надав тій газеті примірник книги.

У ній приведено цитату Річарда Голбрука, спеціального посланця до того регіону, який каже: "Це не спрацює". Головний радник президента щодо Афганістану каже, що детальний і ретельний перегляд ситуації Білим Домом, який зайняв місяці, не був відображений у прийнятій після того політиці.

Книга каже, що ЦРУ має три тисячі секретних агентів всередині Афганістану, і що розвідка повідомляє, що президент Афганістану Гамід Карзай має діагноз "маніакальна депресія".

Книга пана Вудворда натякає, що між керівництвом США немає єдиної думки про час виводу війська з Афганістану.