Мер Москви у відставку не збирається

Юрій Лужков
Image caption Лужкова нещодавно критикував президент Росії

Мер Москви Юрій Лужков повернувся у російську столицю після тижневого відпочинку в Австрії і заявив, що не збирається подавати у відставку, незважаючи на гостру критику федеральних телеканалів.

На минулому тижні російська преса неодноразово писала про його можливу відставку, і навіть прогнозувала, що мер може назавжди залишитися за кордоном.

"Я не збираюся йти у відставку за власним бажанням", - сказав Лужков агентству Інтерфакс у понеділок.

У вересні декілька російських телеканалів, що контролюються державними структурами, випустили в ефір критичні документальні фільми про Лужкова.

У них московського мера було звинувачено у багатьох зловживаннях; також журналісти пригадали, що під час нещодавніх пожеж поблизу столиці мер міста перебував у відпустці.

Ця критика лунала на тлі заочного конфлікту Лужкова з президентом Росії Дмітрієм Медведєвим.

Московський мер у статті для "Россійської газети" заявив про існування "важкої атмосфери" у суспільстві. На це Медвєдєв порадив усім представникам влади "або приймати участь у покращенні суспільних інститутів, або переходити у опозицію".

У 2008 році Україна оголосила Лужкова персоною нон-ґрата, оскільки той заявив, що Севастополь залишається російським містом і його необхідно повернути у склад Росії. Мер Москви також неодноразово висловлював сумніви у законності передачі Україні усього Кримського півострову.

Лужкову знову дозволили в'їжджати в Україну після приходу до влади президента Віктора Януковича.

Московський мер – ветеран російської політики, що залишається на своїй посаді вже 18 років.

Новини на цю ж тему