Москва заявляє про загибель 15 бойовиків в Дагестані

Операція російських силових органів в Дагестані
Image caption З Дагестану дуже часто приходять повідомлення по вибухи та напади

Російські сили, що ведуть бойові дії проти ісламістського підпілля на Північному Кавказі, заявили про успішну силову операцію, в результаті якої загинули 15 бойовиків.

За даними Національного антитерористичного комітету Росії (НАК), десятеро представників підпілля загинули в місті Каспійську, а ще п’ятеро – в Махачкалі.

"Особи чотирьох бойовиків вже встановлено", - повідомляють представники НАКу. Вони додають, що серед вбитих була одна жінка.

Операції відбулися в середу вранці в селищі Семендер поблизу Махачкали та в приватному секторі Каспійська. Силові структури почали діяти, користуючись інформацією Федеральної служби безпеки, повідомляють російські агентства.

Спеціальні підрозділи заблокували дві групи бойовиків в приватних будинках і запропонували їм здатися. У відповідь ті почали чинити озброєний опір, твердять в НАК.

Як запевняють російські правоохоронці, в ході спецоперацій в середу представники силових структур не постраждали. Проте лише цього місяця на Кавказі загинули щонайменше 11 співробітників російських органів безпеки.

Перманентна війна

Повноважний представник президента Росії на Північному Кавказі Алєксандр Хлопонін заявив, що єдиний можливий спосіб боротьби з ісламістами – це вбивство бойовиків.

"Щодо екстремістів та терористів – цих негідників, які бігають зі зброєю в руках на Північному Кавказі, ми [їх] знищували і будемо знищувати. По-іншому жодна країна у світі з цим не могла впоратися, - зазначив Хлопонін. – Інших способів, окрім як знищувати, не існує".

Експерти кажуть, що діяльність бойовиків на Північному Кавказі не вщухає. Попри активні дії російських правоохоронців, з регіону щотижня приходять повідомлення про вибухи, напади та вбивства представників влади.

Кілька років тому центром опору залишалася Чечня, де Москві довелося провести дві криваві війни. Проте у останній час ситуація в цій республіці відносно стабілізувалася, а ісламістське підпілля почало більш активно діяти в інших регіонах Кавказу, таких, як Інгушетія та Дагестан.

Новини на цю ж тему