ЄС судиться з Францією через циган

Циганська родина, яка готується до "добровільного повернення"
Image caption Багато депортованих отримували по 300 євро та квіток додому

Європейська комісія планує подати в суд на Париж через нещодавню масову депортацію румунських та болгарських циган з території Франції.

Комісар ЄС з питань юстиції Вів’єн Редінг заявила, що висилання громадян країн, що входять до Євросоюзу, порушує європейські закони про свободу пересування.

Редінг також вважає, що в Парижі належним чином не виконали директиву 2004 року, яка передбачує можливість висилання людей, визнаних нелегальними мігрантами.

Незадоволення європейських посадовців, зокрема, викликала інструкція міністерства внутрішніх справ Франції, де поліцейським наказували закривати циганські поселення, але не розглядати справи конкретних людей, як того вимагають існуючі норми.

"Франція не виконує європейські закони про свободу пересування, і ми починаємо юридичну процедуру щодо порушення законів Францією", - заявила Редінг.

Нещодавно європейський комісар порівняла дії Франції проти циган з подіями часів Другої світової війни.

Депортація

Французький президент Ніколя Саркозі рішуче відкинув подібні звинувачення. На його думку, нелегальні циганські поселення загрожують перетворитися в нетрі і є постійним джерелом антисанітарії, проституції, криміналу, торгівлі людьми та експлуатації дітей.

З липня цього року, коли Франція почала кампанію проти циганських поселень, з країни до Румунії та Болгарії було вислано більше 1 тис. циган. При цьому багато з них отримували по 300 євро та квіток на літак до дому.

Проте експерти вважають, що багато депортованих можуть скоро повернутися у Францію, оскільки вони є громадянами ЄС і можуть вільно пересуватися у межах союзу.

Новини на цю ж тему