Лужков нагадав Медвєдєву про 1937 рік

Мер Москви Юрій Лужков
Image caption Лужков вважає, що в Росії стало менше демократії

Прес-служба Кремля заявила, що рішення російського президента про звільнення мера Москви Юрія Лужкова ніяк не пов’язане з листом голові держави, у якому минулий керівник столиці порівняв події у сучасній Росії з репресіями 1937 року.

У вівторок президент Дмітрій Медвєдєв підписав указ про звільнення Лужкова з формулюванням "через втрату довіри". В цей же день російський журнал "New Times" надрукував копію листа, який московський мер напередодні надіслав голові держави.

У посланні президенту Лужков звинуватив владу в порушенні демократичних норм та заявив про розгорнуту проти нього "безпрецедентну кампанію по дискредитації".

У листі він висловлює припущення, що серія критичних документальних фільмів про мера на державних російських телеканалах з'явилася у відповідь на його статтю про стан справ в сучасній Росії.

Звинувачення Лужкова

Лужков також вважає, що владі не сподобалось його побажання повернути загальні прямі вибори мера Москви, яке він висловив в телевізійному ефірі. "Буквально наступного дня ви заявили – хто не погоджується, хай йде", - підкреслює Лужков.

Московський керівник пише, що після цього він звернувся до Медвєдєва з заявою про відставку, але президент її відхилив.

"Але там йшлося не лише про мою відставку. Можливо, більш важливим в заяві було те, що в нашій країні страх висловлювати свою думку існує з 1937 року, - зазначив Лужков. – Якщо подібними висловлюваннями керівництво країни лише підтримує цей страх, якщо в нашій Державній думі кажуть, що парламент - це не місце для дискусій, то легко перейти до ситуації, коли в країні є лише один керівник, слова якого "лягають у граніті" і якому треба слідувати у всьому - і беззаперечно".

За даними "New Times", оточення мера вважає його відставку реакцією на цей лист президентові. Проте, в середу прес-секретар Медвєдєва Наталья Тімакова заявила, що в момент підписання указу про звільнення Лужкова голова держави ще не був знайомий з текстом послання. Він прочитав його пізніше, зазначила представниця Кремля.

Буде суд?

Тим часом стало відомо, що Лужков може оскаржити рішення про своє звільнення у Верховному суді Росії. За словами приятеля минулого московського мера, співака Йосипа Кобзона, у вівторок той був налаштований рішуче і мав намір судитися.

"Я сказав, що це абсолютно даремно, але він людина принципова і, він, очевидно, буде стояти на своєму", - передає слова Кобзона агентство Інтерфакс.

У середу офіційний представник Слідчого комітету російської Генеральної прокуратури (СКП) заявив, що його відомство відкрило 24 кримінальних справи за фактами можливих зловживань у московський мерії, а також районних адміністрацій столиці. Дев'ять з цих справ стосуються чиновників московського уряду.

За словами представника СКП, справи було відкрито ще до відставки мера Москви.

Новини на цю ж тему