Вибори в Боснії не змогли об'єднати країну

Мостар
Image caption Міст у Мостарі – один з найвідоміших символів Боснії

Після виборів у Боснії, де загалом мають обиратися п’ять президентів та 700 депутатів, багатонаціональна країна залишається розділеною щодо свого майбутнього.

За попередніми результатами, членом президії центрального уряду від мусульманського населення країни обрано Бакіра Ізетбеґовіча – сина колишнього лідера боснійських мусульман часів війни у колишній Югославії.

Вважається, що Ізетбеґовіч-молодший має більш стримані позиції щодо міжетнічних стосунків, ніж теперішній президент Гаріс Сіладжіч.

Політик, який, за попередніми даними, переміг на виборах, закликає до компромісу між жителями країни і намагається подолати протиріччя, які вже 15 років заважають Боснії рухатися вперед.

Представником хорватської громади у центральному уряді Боснії знову став Зеліко Комсіч – також прибічник збереження єдності країни.

Проте президентом Боснії від Республіки Сербської знову обрано Небойшу Радмановіча, який є прихильником відокремлення сербів від об'єднаної країни.

Як кажуть експерти, подібні результати означають, що Боснія і далі залишатиметься розділеною у головних питаннях – від економічних реформ до можливого входження країни до складу ЄС та НАТО.

Крім трьох членів президії центрального уряду Боснії, громадяни країни обирають також двох президентів двох автономних регіонів – Республіки Сербської та Мусульмансько-хорватської федерації. Обираються також 700 членів парламентів.

Теперішня політична структура Боснії існує з 1995 року, коли після підписання Дейтонських мирних угод припинилася кривава війна, що тривала с 1992 року.