У Бразилії буде другий тур виборів президента

Вибори у Бразилії
Image caption Ділма Руссефф і Жозе Серра

У Бразилії відбудеться другий тур президентських виборів після того, як Ділма Руссефф не здобула 50% голосів, необхідних для перемоги.

Після підрахунку майже всіх голосів колишня голова адміністрації президента Лули да Сілва має 47% голосів, в Жозе Серра відстає з 33% голосів.

Два кандидати змагатимуться у другому турі через місяць.

Шанс на перемогу у першому турі пані Руссефф, можливо, втратила завдяки тому, що значну підтримку здобула кандидатка від Партії Зелених Марина Сілва, яка отримала 19% голосів.

Ділма Руссефф залишається фавориткою і може стати першою жінкою-президентом Бразилії.

Але, якщо тиждень тому, за опитуваннями громадської думки, Ділма Руссефф, як виглядало, мала здобути переконливу перемогу, то тепер вона постала перед непевністю другого туру.

Частково її шансам зашкодив корупційний скандал, до якого був причетний її колишній радник, а також її позиція щодо абортів.

Християни-евангелісти негативно відреагували на повідомлення, що Руссефф планує лібералізувати жорсткі закони Бразилії щодо абортів, що сама кандидат заперечувала такі заяви, але багато виборців підтримали кандидата від Партії Зелених, яка сама є відданою християнкою-евангелісткою.

62-річна Ділма Руссефф була головою адміністрації президента Лули да Сілва останні 5 років, і її вважають технократом і професійним державним службовцем. У 60-ті і 70-ті роки вона брала участь у збройній боротьбі на чолі повстанців-марксистів проти бразильських військових, які керували країною, і три роки сиділа у в’язниці.

Її вважають фавориткою перегонів за посаду замість президента Луіса Інаціо Лули да Сілва, який завершив два терміни і не може балотуватися на третій.

Її суперник – 68-річний Жозе Серра - соціал-демократ і колишній губернатор штату Сан Пауло.