Чилі: гірників врятують на ці вихідні

З Чилі повідомили, що рятувальники, які бурять отвір для підняття на поверхню 33 гірників, завалених у шахті на глибині приблизно 700 метрів, висловили надію на завершення рятувальної операції вже найближчими вихідними.

Image caption Рятувальники кажуть, що гірників можуть підняти на поверхню ще до початку вихідних

Керівник однієї з бурових операцій Педро Буттаццоні сказав в інтерв'ю Бі-Бі-Сі, що йому залишилося подолати відстань 160 метрів.

Однак людина, яка здійснює загальне керівництво рятувальною операцією, висловлює стриманіші прогнози щодо часу підняття гірників на поверхню.

33 гірники, які потрапили під завал у копальні Сан-Хосе ще 5 серпня, провели під землею довше, ніж будь-які інші шахтарі в аварійних шахтах.

Пан Буттаццоні, голова чилійської гірничої компанії Geotec, каже, що його бур уже прорізав скелю до глибини 464 метри і досягне завалених гірників через 3-4 дні.

Він додав, що рятувальники тепер вирішують, чи потрібно буде зміцнювати стінки проритого тунелю, як це планувалося раніше. На цей процес пішло б іще кілька днів.

Якщо в зміцненні стінок евакуаційного тунелю не буде потреби, каже пан Буттаццоні, то "цілком можливо", що гірників піднімуть на поверхню ще до початку вихідних.

Стриманий оптимізм

Часові рамки рятувальної операції суттєво скоротилися, бо три свердла, які безперервно бурять евакуаційний отвір, досягли швидкого прогресу. Тож орієнтовну дату підняття гірників на поверхню регулярно переглядають.

Минулого тижня уряд Чилі заявив, що гірників буде врятовано в другій половині жовтня. Раніше кінця рятувальної операції чекали на початку листопада.

Президент Чилі Себастьян Піньєра тепер каже, що сподівається побачити гірників перед початком його поїздки до Європи 15 жовтня.

Але керівник рятувальної операції Андре Суґаррет у відповідь на заяву президента зауважив, що він не володіє новими даними, які б давали підстави сподіватися на порятунок гірників раніше, ніж друга половина жовтня.

Тим часом лікар, який щоденно спілкується з гірниками копальні Сан-Хосе, сказав Бі-Бі-Сі, що вони "в дуже гарному настрої" і з нетерпінням чекають, коли їх піднімуть на поверхню.

Новини на цю ж тему