В Угорщині заарештували директора глиноземного заводу

рятувальник біля резервуару на глиноземному заводі
Image caption Довкола резервуару споруджують нову стіну

В Угорщині заарештовано директора глиноземного комбінату, де тиждень тому стався витік токсичного червоного шламу з резервуару хімічних відходів.

Раніше повідомляли, що урядовці ведуть розслідування щодо причин аварії, яка стала найгіршою техногенною катастрофою в Угорщині.

Про те, що директора заводу в місті Айка затримали, повідомив прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Він додав, що підприємство тимчасово націоналізують, а винуватці катастрофи відповідатимуть за її фінансові наслідки.

Внаслідок витоку токсичних речовин загинули вже восьмеро людей, а потерпілими вважають 150.

Фахівці ЄС допомагають угорським рятувальникам оцінити загрозу від токсичної маси, яка витекла з резервуару на глиноземному заводі на заході країни.

Тим часом тривають роботи зі зміцнення пошкодженої дамби довкола резервуару, аби уникнути нового витоку червоного шламу.

Міністр з питань охорони довкілля Угорщини повідомив, що дамбу, яка утримує мільйони тонн червоного шламу, може прорвати у будь-яку мить.

Фотогалерея: Угорщина бореться з червоним шламом

Робітники намагаються побудувати захисну дамбу на випадок, якщо стіна довкола резервуару завалиться.

У результаті витоку червоного шламу з резервуару 4 жовтня постраждали кілька прилеглих сіл і семеро людей загинули.

Image caption Стіну "відремонтувати неможливо"

Угорські засоби інформації цитують міністра, який сказав, що тріщина довжиною 25 метрів у стіні резервуару поступово розширюється і що стіна виглядає так, що відремонтувати її неможливо.

За його словами, важливо завершити нову захисну стіну до того, як випаде дощ, який очікується впродовж наступних кількох днів.

"Коли випаде дощ, рештки червоного шламу вимиє і північна частина стіни розвалиться", - сказав міністр охорони довкілля Угорщини Золтан Ілєш.

За словами посадовців, нова стіна буде протяжністю 600 метрів і висотою від 5 до 7 метрів.

Токсична маса в резервуарі, яка може спричинити опіки шкіри, містить важкі метали, такі як свинець, а вдихання пилу червоного шламу може спричинити рак легенів.

У суботу село Колонтар, найближче до резервуару, було евакуйоване на тлі побоювань нового витоку токсичного червоного шламу.

Новини на цю ж тему