У Киргизстані на виборах лідирують націоналісти

підрахунок голосів у Киргизстані
Image caption Нова Конституція змінила президентську систему правління на парламентську

На парламентських виборах у Киргизстані, за попередніми результатами, веде перед партія націоналістів "Ата-Журт", але для формування уряду потрібна буде коаліція.

За результатами підрахунку майже 90% бюлетенів, партія, до якої входять прихильники колишнього президента Бакієва, здобула приблизно 9% голосів виборців.

Ще чотири партії подолали 5% бар’єр, аби потрапити до парламенту, в якому 120 місць.

До парламенту також проходять проурядова Соціал-демократична партія (СДПК), яка здобула понад 8% голосів, і ще три партії, які здобули понад 6% кожна ("Республіка", "Ар-Намис" і "Ата Мекен").

Вибори в неділю були першими відколи у червні 400 людей загинули в результаті насильства на міжетнічному підґрунті на півдні країни.

Приблизно 56% виборців взяли участь у голосуванні і навіть вища активність була на півдні у місті Ош, де були найгірші сутички між киргизами та узбеками.

Вибори проходять вперше після ухвалення нової Конституції, мета якої змінити президентську систему правління на парламентську.

Члени виборчої комісії кажуть про незначні порушення під час голосування, включно з двома випадками масового вкидання бюлетенів.

Загалом на виборах змагаються 29 партій і оглядачі передбачають, що для формування уряду і парламентської більшості потрібна коаліція.

Колишнього президента Курманбека Бакієва усунули в результаті повстання у квітні.

Багато з його прихильників тепер в опозиції і мають значну підтримку на півдні країни.

Кореспондентка Бі-Бі-Сі в Бішкеку каже, що непередбачуваність результату виборів вирізняє їх з-поміж усіх виборів у країнах Центральної Азії.

Міжнародні спостерігачі назвали вибори жвавими і сказали, що свобода виборців поважалася.

Виконувач обов’язків президента Роза Отунбаєва висловила подяку виборцям за учать у голосуванні і назвала їх першими "по-спражньому демократичними виборами без застосування державного апарату, тиску й фальсифікацій".

Голова місії спостерігачів ОБСЄ повідомив, що голосування пройшло мирно.

Проте, висловлюють побоювання щодо можливих протестів і спалаху насильства у разі, як політичні групи не отримають результати, на які вони сподіваються.

Киргизстан - єдина у світі країна, на території якої і США і Росія мають свої військові бази.

Новини на цю ж тему