Новий день страйків у Франції

Французькі профспілки організовують національний день страйків та демонстрацій на знак протесту проти пенсійної реформи уряду - це вже третій такий день за місяць.

Image caption Це вже третій день протестів за останній місяць проти планів пенсійної реформи.

Уряд хоче підвищити мінімальний пенсійний вік від 60 до 62 років, а державний пенсійний вік від 65 до 67 років.

В Україні також пропонують збільшити пенсійний вік. Дискусії ведуться й на тему пенсій для трудових мігрантів.

Організація з цивільної авіації припускає, що до половини польотів до і з Франції буде скасовано через страйки.

Тим часом працівники транспортного та енергетичного секторів готуються до голосування щодо того, чи почати безстрокові страйки. Уже "за" такі страйки висловилися працівники державної залізничної компанії SNCF та газової й електричної компаній.

Страйки працівників нафтового та вантажного терміналів навколо Марселя тривають уже третій тиждень, через що в Європі зростають ціни на дизель.

Біля порта стоїть близько 50 кораблів. Французька нафтова компанія-гігант "Тотал" продовжує згортати операції на своєму нафтопереробному заводі "Ла Мед" через брак нафти. Цього тижня може закритися ще чотири НПЗ. Бензозаправки постачаються завдяки найнятому флоту танкерів.

Урядові плани пенсійної реформи спровокували досі чотири хвилі протестів і вивели на вулиці сотні тисяч людей. У вівторок має бути скасовано половину польотів до аеропорту Париж-Орлі і кожен третій політ до чи з аеропортів Шарль Де Голль та Бове. Порушено роботу паризького метро.

Минулого тижня президент Ніколя Саркозі сказав, що планує збільшити фінансування, передбачене в законі про пенсійну реформу, щоб матері трьох і більше дітей, а також батьки дітей-інвалідів, могли піти на пенсію раніше. Це буде профінансовано новими податками, які принесуть 3,4 мільярди євро.

Проте він сказав, що основні елементи закону, який, як очікується, прийме Сенат у наступні два тижні, лишатимуться незмінними.

Згідно з Організацією Економічної Співпраці і Розвитку, французькі працівники можуть очікувати прожити на пенсії більше років, ніж працівники в будь-якій іншій країні.

Читати про пенсії світу в цифрах.

За нинішніх правил, і чоловіки, і жінки у Франції можуть піти на пенсію в 60 років, якщо платили в пенсійний фонд протягом 40,5 років, проте повна пенсія настає в 65 років.