Бабця отримала паспорт США через 101 рік

Через понад століття після того, як Еулалія Гарсія перейшла через річку Ріо Ґранде, в віці 101 років вона стала американською громадянкою.

Image caption Еулалія Гарсія прибула до США ще немовлям на руках матері.

"Мені дуже приємно, що я цього досягла, - у моєму віці і з моїм здоров'ям", - сказала вона.

Воля до волевиявлення

Пані Гарсія, яка іммігрувала до США 12 жовтня 1909 року, стала громадянкою в день 101 річниці свого прибуття.

Вона сказала, що перше, що вона хоче зробити як американська громадянка, - це проголосувати на проміжних виборах 2 листопада.

"Так, хочу - і за найкращого кандидата", - сказала пані Гарсія.

Церемонія натуралізації (надання громадянства) пройшла у вівторок у федеральному суді в Браунзвіллі, в американському штаті Техас, де пані Гарсія прожила все своє життя.

Тепер вона - одна із "елітної групи" з 15 іммігрантів віком понад 100 років, яким надали громадянство, згідно з Бюро громадянства та імміграційних послуг США.

Пережитки

Народжена в мексиканському місті Монтеррей, вона пережила двох чоловіків, двох синів і численну кількість правил та імміграційних законів у США.

Коли вона прибула до Техасу на руках своєї матері, Іларії Мендоси, їй було лише 6 місяців. Тоді й мексиканці, й американці могли подорожувати через кордон у будь-якому напрямку, не показуючи документів. Мати-одиначка Іларія Мендоса заробляла пранням одягу, і вони жили разом у Браунсвіллі.

У 1940 році Конгрес США прийняв Акт про реєстрацію чужинців, або Акт Сміта, - закон, який зобов'язував усіх не-громадян у країні зареєструватися в урядових установах. Вона зареєструвалася разом з мільйонами інших мігрантів і 4 квітня 1941 року отримала Сертифікат Законної Імміграції.

Десятками років вона їздила до родичів у Мексику за цією карткою без жодних проблем. Тепер завдяки цьому документу вона змогла стати громадянкою США.

Відмінниця

Американське бюро громадянства та імміграційних послуг похвалило її за це зусилля.

"Сам той факт, що в віці 101 року ця пані захотіла стати громадянкою, робить нам честь", - сказав речник бюро Марілу Кабрера.

Племінниця бабусі Йоланда Овальє, яка допомагала тітці з аплікацією та підготовкою до іспиту на громадянство, сказала, що 101-літня родичка має силу волі й гідний поваги характер.

"Вона відповіла на кожне питання, тому й склала іспит", - сказала вона про тест на громадянство, запроваджений у США.