Грецька поліція штурмувала Акрополіс

Поліція розганяє акцію протесту
Image caption Працівники Акрополіса вимагали повернути заборговану зарплатню

У столиці Греції загони поліції особливого призначення застосували сльозогінний газ при розгоні держслужбовців, які окупували Акрополіс на знак протесту проти затримок з виплатою зарплатні і проти планованих скорочень.

На телекадрах з місця події видно, як поліцейські переслідують працівників міністерства культури на території старовинного комплексу.

Десятки працівників закрилися в Акрополісі в середу, вимагаючи виплати зарплатні, заборгованої за минулі два роки. Вони забарикадувалися всередині, закрили ворота і відмовилися впускати туристів.

Учасники акції протесту збиралися утримувати блокаду Акрополіса, найпопулярнішої туристичної принади Греції, до 31 жовтня.

У Греції не вщухає хвиля страйків та акцій протестів проти впроваджених урядом жорстких економічних заходів.

Окрім заборгованої зарплатні, працівники Акрополіса протестували проти намірів звільнити 320 людей, чиї контракти вибігають наприкінці місяця.

Один з учасників страйку в Акрополісі Нікос Хасомеріс попередив владу не вдаватися до сили, але в четвер поліція особливого призначення скористалася бічним входом до музею і розігнала учасників блокади.

Десятки туристів, які хотіли побувати в Акрополісі, спостерігали за операцією поліції і записували її на свої відеокамери.