Гобіту на широкому екрані дали добро

У лютому почнуться зйомки фільму "Гобіт", після того, як керівники кіностудії нарешті погодилися на початок робіт.

Студія "Уорнер Бразерс" (Warner Bros) також оголосила, що режисером фільму в двох частинах стане Пітер Джексон, режисер, який знімав трилогію "Володар Кілець", що здобула численні нагороди "Оскар".

Image caption Джексону доведеться бути режисером і цього фільму. Тут: Пітер Джексон на церемонії нагородження "Ґолден Ґлоуб".

Початок роботи над фільмами на основі книжок англійського письменника Дж.Р.Р.Толкієна відкладався вже кілька місяців через тривалі фінансові проблеми студії "Ем-Джі-Ем" (MGM Studios), якій належать права на половину проекту.

Поки що невідома дата планованого виходу фільмів на екран.

Згідно з газетою кіноіндустрії "Голлівуд Репортер", "Уорнер Бразерс" та "Ем-Джі-Ем" досягли угоди, яка дозволяє останній оплатити свою половину кіновиробництва, яка, за підрахунками, досягне півмільярда доларів.

Джексон за дель Торо

Джексон, який виступив співавтором сценарію і також є продюсером фільмів, спочатку запросив на режисерську роль мексиканця Гільєрмо дель Торо, проте той відмовився від проекту в червні, пославшись на те, що його затримують уже майже два роки.

Image caption Шекспірівський актор Іан Маккеллер відомий у світі більше завдяки ролі Ґандальфа.

Минулого місяця проект знову постав під загрозою, коли Джексон застеріг, що зйомки можуть бути зірвані чи перенесені з планованого місця в Новій Зеландії через суперечки про платню з акторськими профспілками.

Дві частини фільму будуть зніматися одночасно з використанням цифрових стереокамер.

У своїй заяві Джексон сказав: "Дослідження Толкієнівського Середзем'я виходить за рамки звичайного кінопроцесу. Це - всеохопна подорож у дуже особливе місце уяви, краси і драми. Ми з нетерпінням чекаємо нагоди знову зайти в цей світ чудес із Ґандальфом та Більбо".

Трилогія "Володар кілець" досягла майже 3 мільярдів доларів касових зборів по всьому світу. Її остання частина, "Повернення короля", виграла найбільше "Оскарів" у 2003 році, отримавши нагороду Американської кіноакадемії у всіх 11 номінаціях, де вона була представлена, включно з "Оскаром" за найкращий фільм.

"Гобіт, або Мандрівка за імлисті гори" Дж.Р.Р.Толкієна (або ж Толкіна) відомий в Україні ще з 1985 року, коли дитяче видавництво "Веселка" видало книгу в перекладі О. Мокровольського.